SportSporty walki

Wicemistrz w Karate Kyokushin z Olsztyna

Marcin Niebrzydowski, zawodnik Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin ponownie sięgnął po tytuł wicemistrza Polski Karate Kyokushin podczas XXVI Mistrzostw Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin w Radzyminie.

W sobotnich (24 października 2015r.) zawodach, które odbyły się w Radzyminie wzięło udział 86 zawodników z 48 klubów. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało troje zawodników : Aleksandra Wieczorek, Karolina Słota i Marcin Niebrzydowski .

Zawody rozpoczęły się od konkurencji KATA w której Aleksandra Wieczorek po rundzie finałowej zajęła 5 miejsce, zaś Karolina Słota odpadła w rundzie eliminacyjnej. Następnie w konkurencji KUMITE full contact, wystartowała Karolina Słota oraz Marcin Niebrzydowski, który walczył w kategorii do 70 kg.

Marcin swoją pierwszą walkę wygrał przed czasem uderzeniami na korpus, uzyskując tym samym przewagę punktową. W kolejnej walce wygrał z utytułowanym zawodnikiem z Augustowa z Marcinem Sturgulewskim.

W finale przegrał niestety z Dominikiem Parol, zdobywając ostatecznie drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski, powtarzając tym samym wynik z ubiegłego roku. Karolina i Marcin debiutowali w tej kategorii wiekowej.

Warto dodać, że przed tygodniem (17 października 2015) podczas Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin w Wieliczce na podium stanął kolejny zawodnik OKKK. Rafał Pomieszcz zajął trzecie miejsce w kategorii do 70 kg.