Wernisaż wystawy pt.: „Warmiński świt. Moje 40 lat za obiektywem”– Jacka Zawadzkiego

Wernisaż wystawy pt.: „Warmiński świt. Moje 40 lat za obiektywem”– Jacka Zawadzkiego

- Kategoria: Kultura
0

fot. mat. prasowe WBP w Olsztyniefot. mat. prasowe WBP w Olsztynie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza 22 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy pt.: „Warmiński świt. Moje 40 lat za obiektywem”– Jacka Zawadzkiego.

Tematem prac prezentowanych na wystawie jest urok i klimat towarzyszący wschodowi słońca na Warmii. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane między godziną 2:30 w nocy a 8:30 rano. Zwyczajny na pozór kawałek łąki aranżowany tą porą dnia i zupełnie innym od dziennego oświetleniem pokazuje swoje nowe oblicze. Pomimo stosowania aparatu i technik cyfrowych, Jacek Zawadzki uważa, że jego stylizowane światłem zdjęcia są bliższe fotografii klasycznej, a cyfrowy proces powstawania jest jedynie digitalizowaną drogą, która prowadzi do uzyskania zamierzonych efektów.

Pomimo że obecne technologie pociągnęły za sobą zmianę środków do tworzenia fotografii w kierunku narzędzi cyfrowych, to tematem przeważającym w wykonywanych zdjęciach pozostał krajobraz. Wielu fotografików odeszło od klasycznego wizerunku fotografii i dało się ponieść całkowicie technice cyfrowej, mającej prawie nieograniczone środki wyrazu i przetwarzania graniczące z grafiką. Stąd pytanie – dlaczego właśnie krajobraz ?

Krajobraz jest tym co nas otacza, zmienia się, przemija, a nierzadko zaskakuje bogactwem lub prostotą formy. Wzmocnienie tych delikatnych niuansów poprzez proces tworzenia fotografii pozwala twórcy podkreślić zjawisko i wydobyć czasami bardzo ukryte piękno lub surowość natury.

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Wystawa będzie czynna do 11.09. 2019 r.

Jacek Zawadzki

Urodził się w Olsztynie i tu mieszka na stałe. Pasjonuje się fotografią i tym zajmuje się od czterdziestu lat. Członek Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1980 r., później Fotoklubu Olsztyńskiego. Uczestnik i laureat wielu konkursów fotografii krajobrazowej i Biennale Krajobrazu Polskiego. Członek Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał