Wernisaż wystawy fotograficznej z XI edycji konkursu „Warmińskie Klimaty”

Wernisaż wystawy fotograficznej z XI edycji konkursu „Warmińskie Klimaty”

Źródło mat. prasowe WBP w Olsztynie/fot. Marek KojroŹródło mat. prasowe WBP w Olsztynie/fot. Marek Kojro

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej z XI edycji konkursu „Warmińskie Klimaty”

Konkurs dla fotoamatorów „Warmińskie Klimaty” doczekał się już XI edycji. Początkowo organizowany pod nazwą „Wulpińskie Klimaty” adresowany był głównie do mieszkańców gminy Stawiguda, promował niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy, integrował mieszkańców. Przez wiele lat (do roku 2018) komisji konkursowej przewodniczyła pani Ewa Wieliczko, fotograf i pedagog z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Od roku 2016 z uwagi na coraz większe zainteresowanie został zmieniony regulamin i nazwa konkursu na „Warmińskie Klimaty”. Aktualnie uczestnicy konkurują w kategoriach związanych tematycznie z Warmią: „Natura”, „Człowiek”, „Architektura” i w kategorii otwartej, nie mniej cieszącej się ogromnym powodzeniem, „Pamiątka z podróży”. W tej edycji została dodana nowa kategoria „Zdjęcie z pleneru” dla osób, które uczestniczyły w plenerach zorganizowanych w ramach fotokonkursu.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Tomaszkowo”, a od roku 2013 współorganizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

7 listopada /czwartek/ 2019 r., godz. 17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Organizatorzy: Stowarzyszenie „ Tomaszkowo”, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

Wystawa będzie czynna do 20.11. 2019 r.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Olsztynie powstanie nowoczesne centrum badawcze

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii