Weekendowe zawieszenie funkcjonowania basenu przy ul. Mariańskiej

Weekendowe zawieszenie funkcjonowania basenu przy ul. Mariańskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

basen

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że z dniem 1 listopada zawieszone zostanie weekendowe funkcjonowanie Zespołu Krytych Obiektów Sportowych II przy ul. Mariańskiej 1.

Jak informuje OSiR, niniejsza decyzja jest wypadkową trzech składowych: brakiem przynajmniej dostatecznego zainteresowania klientów weekendową ofertą basenową, ogromnymi trudnościami z pozyskaniem pracowników do obsługi obiektu i ostatecznie koniecznością wprowadzenia procedur oszczędnościowych.

Te działania łączą naszą misję, czyli dążenia do zaspokojenia potrzeb mieszkańców Olsztyna i gości naszego miasta w zakresie sportu i rekreacji z finansami publicznymi. Mówiąc wprost: nasze cele zawsze są ściśle powiązane z wynikiem ekonomicznym i troską o jak najlepsze wydatkowanie pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. A w tym aspekcie pojawia się olbrzymi kontrast – wykorzystanie hali basenowej przy ul. Mariańskiej w trakcie weekendów to wartości marginalne, to raptem obecność kilkunastu (!) osób na pływalni… Podczas gdy w tym samym czasie Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera odwiedza ponad 2300 osób.

Użytkownikom obiektu przy Mariańskiej należy zapewnić odpowiednie standardy obsługi i bezpieczeństwo, a tu pojawia się kolejny problem – na dziś nie ma osób zainteresowanych pracą w OSiR według stawek jakie możemy zaoferować (zgodnie z nowymi regulacjami płacowymi od stycznia 2020 roku blisko 60 % pracowników OSiR będzie zarabiało najniższą krajową!).

Stanęliśmy więc przed arcytrudnym dylematem, w którym chęci zmierzyły się z rozumem i ekonomią. I te ostatnie wzięły górę.
Jednocześnie informujemy, że nasze działania nie niosą ze sobą negatywnych skutków dla naszych stałych kontrahentów – wszyscy znajdą swoje miejsca w obiekcie przy ul. Głowackiego i w Aquasferze – informuje OSiR.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Druga Panorama dotarła do Olsztyna

Przed godziną trzecią w nocy z czwartku na