Wciąż trwa akcja „Milion dla Stomilu!”. Każdy może pomóc

Wciąż trwa akcja „Milion dla Stomilu!”. Każdy może pomóc

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

fot. stomilolsztyn.comfot. stomilolsztyn.com

Od piątku (29.01) trwa akcja Milion dla Stomilu!, której celem jest zebranie pieniędzy na działalność zespołu w rozgrywkach I ligi. Do tej pory udało się zebrać ponad 20 tys. zł.

Klub Stomil Olsztyn od dłuższego czasu zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Piątkowe walne zebranie akcjonariuszy spółki akcyjnej nie przyniosło pozytywnych informacji. Prezydent Olsztyna nie zgodził się na wsparcie klubu kwotą w wysokości 1,4 ml zł, gdyż jak sam stwierdził, miasta na chwilę obecną nie stać na utrzymanie zawodowej piłki.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, klub Stomil Olsztyn ruszył (29.01) z akcją ”Milion dla Stomilu”. Dzięki mobilizacji kibiców do tej pory (02.02 godz. 18.00) udało się zebrać 24 694 zł 40 gr. To jednak wciąż za mało, a czasu jest niewiele. Klub do wsparcia zachęca każdego kibica i sympatyka oraz firmy z całej Polski.

Dostępne są następujące opcje cegiełek:

  • 245 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 5 zł za bilet na 5 wybranych spotkań.
  • 499 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet na rundę wiosenną.
  • 999 zł – „cegiełka” na rzecz Stomilu Olsztyn + 1 zł za karnet VIP na rundę wiosenną.

Jeśli ktoś nie może wpłacić cegiełki to można przelewać też mniejsze kwoty. Liczy się każda złotówka! – informuje klub.

Dane do przelewu:

Stomil Olsztyn S.A,

Al. Piłsudskiego 69a, 10-569 Olsztyn

Numer konta: 46 1600 1462 1840 4119 2000 0001
Tytułem: „darowizna” oraz imię i nazwisko lub nazwa firmy

Przelew QR kodem, kliknij tutaj.

Zbiórka potrwa do 7 lutego! W przypadku nie przystąpienia do rozgrywek Stomilu Olsztyn pieniądze zostaną zwrócone!

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Stomil Olsztyn zajmuje 5 miejsce w tabeli 1. ligi i ma realne szanse na awans do ekstraklasy. Zebrane pieniądze maja pomóc „Dumie Warmii” na dokończenie rozgrywek i złożenie niezbędnej dokumentacji licencyjnej, bez której klub Stomil Olsztyn nie będzie mógł przystąpić do gry w żadnych rozgrywkach centralnych.

Uwagę na konieczność dofinansowania klubu przez miasto cały czas próbują zwrócić kibice. Na znak protestu przeciwko decyzji miasta w weekend trwała akcja „Światełko dla Stomilu”, podczas której kibice zapalali symboliczne znicze pod budynkiem klubu oraz pod olsztyńskim ratuszem. Natomiast wczoraj (o1.02) kibice pojawili się na meczu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z Jastrzębskim Węglem. Na trybunach w „biało-niebieskich” barwach zasiadło ok. 200 osób. By wyrazić swoje nie zadowolenie skandowali różne hasła i prezentowali transparenty.

Dziś o sytuacji Stomilu dyskutowali w Radiu Olsztyn miejscy radni. Niestety, nie usłyszeliśmy z ich strony żadnych informacji odnośnie pomocy dla klubu.

Start Stomilu Olsztyn w ligowych rozgrywkach stoi więc pod dużym znakiem zapytania. Od środy piłkarze mogą rozwiązywać kontrakty z winy pracodawcy. Nie odbędą się też dwa najbliższe mecze sparingowe Stomilu Olsztyn – środowy z trzecioligowym Sokołem Ostróda oraz sobotni z Arką Gdynia, gdyż jak powiedział trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński – Nie mamy takiej kadry, żeby w tym momencie rozgrywać spotkania.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych. Powodem koronawirus

Dziś, 03.04 Ministerstwo Środowiska poinformowało na swoim profilu