Warmia i Mazury solidarne z Pomorzem

Warmia i Mazury solidarne z Pomorzem

- Kategoria: Wiadomości
0

g-m-brzezin

Efektem wtorkowej sesji sejmiku województwa jest wymierna pomoc samorządu regionu, która trafi do poszkodowanych w nawałnicy na Pomorzu. Wyraźny sygnał do samorządowego wsparcia wysłał też marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Inicjatywę zarządu województwa polegającą na przekazaniu jednej z pomorskich gmin 250 tys. zł poparli dziś jednogłośnie radni województwa. Pieniądze otrzyma gmina Sulęczyno, którą wskazał koordynator pomocy na Pomorzu.

— Solidarność samorządowa to coś więcej niż słowa — mówi marszałek Brzezin. — Dlatego zwracam się z prośbą do starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów z Warmii i Mazur o rozważenie każdej formy wsparcia.

Apel marszałka Gustawa Marka Brzezina do samorządowców regionu

Szanowni Państwo Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie

Naszego sąsiada, województwo pomorskie, w nocy z 11 na 12 sierpnia nawiedziła nawałnica o niespotykanej sile. Niszczycielski żywioł zniszczył hektary lasów, pól uprawnych, a wielu mieszańców pozbawił dobytku całego życia.

Nie bądźmy obojętni wobec tej wielkiej tragedii. Pamiętajmy, że u podstaw samorządności leży umiejętność współpracy i chęć do współdziałania, odpowiedzialność za losy swojej wspólnoty i jej obywateli. Dramatyczne wydarzenia sprawiają niekiedy, że pojęcie wspólnoty nabiera znacznie szerszego znaczenia, wykraczając poza określone terytorium. W takich trudnych chwilach samorządy zawsze były i są solidarne, służą sobie wzajemnie pomocą i wsparciem.

Dziś dramat dotknął województwo pomorskie. Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie jego mieszkańcom pomocy finansowej. Ale liczy się każdy gest przyjaźni i każda forma zaangażowania. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego wystąpił z inicjatywą wsparcia finansowego jednej z gmin, wskazanej przez koordynatora województwa pomorskiego, zarządzającego pomocą dla poszkodowanych. Podczas posiedzenia 22 sierpnia Zarząd zdecydował o skierowaniu odpowiedniego projektu uchwały na najbliższe obrady Sejmiku Województwa.

Skala zniszczeń jest ogromna. Mieszkańcy województwa pomorskiego pozbawieni są bieżącej wody i elektryczności, walczą o przywrócenie normalnego życia, o odbudowanie domów i gospodarstw zniszczonych przez nawałnicę. Brakuje im niemal wszystkiego – dlatego liczy się każda złotówka.

Proszę Państwa o zaangażowanie i wsparcie poszkodowanych w każdej możliwej formie.
We wszystkich wskazanych wyżej sprawach osobą upoważnioną do koordynowania pomocy dla osób poszkodowanych jest Pani Beata Skrobotowicz, Dyrektor Departamentu Finansów i Zastępca Skarbnika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, nr tel. 58 326 85 78, 502 757 241, a w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pan Zygmunt Kiersz, Dyrektor Gabinetu Marszałka, nr tel.89 52 19 140.

                                Z poważaniem Gustaw Marek Brzezin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13