Warmia i Mazury solidarne z Pomorzem

Warmia i Mazury solidarne z Pomorzem

- Kategoria: Wiadomości
0

g-m-brzezin

Efektem wtorkowej sesji sejmiku województwa jest wymierna pomoc samorządu regionu, która trafi do poszkodowanych w nawałnicy na Pomorzu. Wyraźny sygnał do samorządowego wsparcia wysłał też marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Inicjatywę zarządu województwa polegającą na przekazaniu jednej z pomorskich gmin 250 tys. zł poparli dziś jednogłośnie radni województwa. Pieniądze otrzyma gmina Sulęczyno, którą wskazał koordynator pomocy na Pomorzu.

— Solidarność samorządowa to coś więcej niż słowa — mówi marszałek Brzezin. — Dlatego zwracam się z prośbą do starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów z Warmii i Mazur o rozważenie każdej formy wsparcia.

Apel marszałka Gustawa Marka Brzezina do samorządowców regionu

Szanowni Państwo Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie

Naszego sąsiada, województwo pomorskie, w nocy z 11 na 12 sierpnia nawiedziła nawałnica o niespotykanej sile. Niszczycielski żywioł zniszczył hektary lasów, pól uprawnych, a wielu mieszańców pozbawił dobytku całego życia.

Nie bądźmy obojętni wobec tej wielkiej tragedii. Pamiętajmy, że u podstaw samorządności leży umiejętność współpracy i chęć do współdziałania, odpowiedzialność za losy swojej wspólnoty i jej obywateli. Dramatyczne wydarzenia sprawiają niekiedy, że pojęcie wspólnoty nabiera znacznie szerszego znaczenia, wykraczając poza określone terytorium. W takich trudnych chwilach samorządy zawsze były i są solidarne, służą sobie wzajemnie pomocą i wsparciem.

Dziś dramat dotknął województwo pomorskie. Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie jego mieszkańcom pomocy finansowej. Ale liczy się każdy gest przyjaźni i każda forma zaangażowania. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego wystąpił z inicjatywą wsparcia finansowego jednej z gmin, wskazanej przez koordynatora województwa pomorskiego, zarządzającego pomocą dla poszkodowanych. Podczas posiedzenia 22 sierpnia Zarząd zdecydował o skierowaniu odpowiedniego projektu uchwały na najbliższe obrady Sejmiku Województwa.

Skala zniszczeń jest ogromna. Mieszkańcy województwa pomorskiego pozbawieni są bieżącej wody i elektryczności, walczą o przywrócenie normalnego życia, o odbudowanie domów i gospodarstw zniszczonych przez nawałnicę. Brakuje im niemal wszystkiego – dlatego liczy się każda złotówka.

Proszę Państwa o zaangażowanie i wsparcie poszkodowanych w każdej możliwej formie.
We wszystkich wskazanych wyżej sprawach osobą upoważnioną do koordynowania pomocy dla osób poszkodowanych jest Pani Beata Skrobotowicz, Dyrektor Departamentu Finansów i Zastępca Skarbnika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, nr tel. 58 326 85 78, 502 757 241, a w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pan Zygmunt Kiersz, Dyrektor Gabinetu Marszałka, nr tel.89 52 19 140.

                                Z poważaniem Gustaw Marek Brzezin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Nietrzeźwy spowodował kolizję i chciał uciec

22-letni kierowca volkswagena spowodował kolizję i chciał uciec