Warmia i Mazury po raz ostatni goszczą marszałków województw

Warmia i Mazury po raz ostatni goszczą marszałków województw

- Kategoria: Wiadomości
0

warminsko-mazurskie

W czwartek 28 listopada w Rynie rozpocznie się III posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP na Warmii i Mazurach. Marszałek Gustaw Marek Brzezin przewodnictwo odda Władysławowi Ortylowi, marszałkowi województwa podkarpackiego. Konwent rozpocznie się o godz. 14.00 w hotelu Zamek Ryn.

Ideą wydarzenia jest wspieranie polityki rozwojowej i społecznej w regionach. W jego skład wchodzą marszałkowie wszystkich województw, a posiedzenia odbywają się na terenie województwa, którego marszałek aktualnie przewodniczy konwentowi. Do końca 2019 roku przewodnictwo sprawuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

– Gościliśmy szefów regionów w lipcu w Olsztynie, w październiku w Ostródzie, teraz będziemy obradować w Rynie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To ważne spotkania, oprócz spraw bieżących, dyskusji o wykorzystaniu funduszy i przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej zapraszamy na rozmowy także przedstawicieli administracji rządowej. Wszyscy potrzebujemy informacji dotyczących przyszłości regionów. Jako gospodarze na miejsca obrad wybieraliśmy miejsca na tyle atrakcyjne, aby nasi goście zechcieli do nas wracać, po wypoczynek, po relaks, prywatnie i z rodzinami i zachęcać do tego mieszkańców innych regionów.

 

Dyskusje w Rynie toczyć się będą wokół następujących tematów:

– Wielkie Jeziora Mazurskie w polityce rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego,

– działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych w obszarze dyplomacji ekonomicznej oraz możliwości współpracy z samorządami regionalnymi,

– cyberbezpieczeństwo – jego znaczenie w dzisiejszym świecie w aspekcie zadań realizowanych przez samorządy województw,

– koncepcja regionalizacji ochrony zdrowia i inne postulaty trzeciej fali samorządności,

– wdrażanie usług opiekuńczych w formie teleopieki,

– przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

 

Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Państwowego Instytutu Badawczego, Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Solidarnści Międzypokoleniowej i Samopomocy Sąsiedzkiej oraz Federacji Polskich Banków Żywności.   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dwie firmy chętne do wykonania dokumentacji projektowej dla północnej obwodnicy Olsztyna i Dywit

Otwarte zostały oferty w ponownym przetargu na wykonanie studium korytarzowego oraz