Walentynkowy przejazd specjalnym pociągiem

Walentynkowy przejazd specjalnym pociągiem

- Kategoria: Wiadomości
0

marszalek-polregio-pociag.jpeg

W uroczystym przekazaniu pociągu EN57 ALd oraz w specjalnym przejeździe na trasie Olsztyn-Ostróda uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest to jeden z trzech zmodernizowanych pociągów, które trafiły do Przewozów Regionalnych w Olsztynie. Dwa kolejne zostaną przekazane jeszcze pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku.

W najbliższym czasie cztery pociągi będą obsługiwały zelektryfikowane trasy na Warmii i Mazurach, natomiast jednym z nich będzie można podróżować już od połowy czerwca na trasie Olsztyn-Iława-Gdynia.

Modernizacja pociągów polegała m.in. na wymianie silników trakcyjnych i zwiększeniu komfortu jazdy, także dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy Warmii i Mazur oraz odwiedzający region turyści bez problemów będą również mogli przewozić swoje rowery.

Zwiększy się ponadto prędkość maksymalna pociągów, które mogą się teraz poruszać z prędkością do 120 km/h (wcześniej było to 110 km/h).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego