Walentynkowy przejazd specjalnym pociągiem

Walentynkowy przejazd specjalnym pociągiem

- Kategoria: Wiadomości
0

marszalek-polregio-pociag.jpeg

W uroczystym przekazaniu pociągu EN57 ALd oraz w specjalnym przejeździe na trasie Olsztyn-Ostróda uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest to jeden z trzech zmodernizowanych pociągów, które trafiły do Przewozów Regionalnych w Olsztynie. Dwa kolejne zostaną przekazane jeszcze pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku.

W najbliższym czasie cztery pociągi będą obsługiwały zelektryfikowane trasy na Warmii i Mazurach, natomiast jednym z nich będzie można podróżować już od połowy czerwca na trasie Olsztyn-Iława-Gdynia.

Modernizacja pociągów polegała m.in. na wymianie silników trakcyjnych i zwiększeniu komfortu jazdy, także dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy Warmii i Mazur oraz odwiedzający region turyści bez problemów będą również mogli przewozić swoje rowery.

Zwiększy się ponadto prędkość maksymalna pociągów, które mogą się teraz poruszać z prędkością do 120 km/h (wcześniej było to 110 km/h).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali