W Olsztynie pojawił się pierwszy biletomat

W Olsztynie pojawił się pierwszy biletomat

- Kategoria: Wiadomości
0

biletomat-olsztyn
W Olsztynie zamontowano pierwszy biletomat stacjonarny. Urządzenie stanęło na przystanku Plac Roosevelta, na ul. Szrajbera i zostanie uruchomione w połowie przyszłego tygodnia. 


Proces zakupu biletu będzie bardzo intuicyjny. Na ekranie należy wybrać rodzaj i liczbę biletów, które nas interesują. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty. W stacjonarnych automatach biletowych można płacić zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Automaty przyjmują banknoty i monety (wszystkie powyżej 10 gr). Kupując bilet nie trzeba mieć odliczonej kwoty, ponieważ biletomaty wydają resztę. Po zakończeniu transakcji należy odebrać bilet.biletomat

Jest to pierwsza, na razie testowa wersja biletomatu w mieście. Korzystając z urządzenie będzie można kupić większość biletów, oferowanych przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu czyli papierowe bilety jednorazowe, strefowe, dobowe oraz bilety okresowe (poza sieciówką, biletem 30-dniowym i biletem 10-przejazdowym – ten ostatni będzie dostępny w późniejszym terminie) – informuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Zakupiony w ten sposób bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu komunikacji miejskiej.

Instrukcja obsługi biletomatu na razie przygotowana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Docelowo dojdzie jeszcze wersja niemiecka.

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej poza wersją stacjonarną już wkrótce będą też miały do dyspozycji biletomaty mobilne. Szczegóły będą znane już niedługo.

Źródło, fot.: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Podium dla olsztyniaka na Węgrzech w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski połączonych z Pucharem Europy

Podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportowej na