Będzie więcej ścieżek rowerowych w Olsztynie

Będzie więcej ścieżek rowerowych w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

7 kilometrów ścieżek rowerowych i pieszych, „Łynostrada” oraz uzupełniony tabor tramwajowy w Olsztynie. Podpisano umowę na dofinansowanie kolejnych zadań z planu ekomobilności w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Olsztyna.

Podpisana we wtorek (11 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim umowa oznacza budowę ścieżek dla rowerów, traktów pieszych, energooszczędnego oświetlenia ulicznego oraz infrastruktury rowerowej (np. stojaki). To również  zakup niskoemisyjnego taboru.

– Inwestycje pomogą nam zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – mówił prezydent Piotr Grzymowicz. – Rozwój transportu publicznego, stworzenie alternatywnych form komunikacji prowadzi do ograniczenia emisji komunikacyjnej, a tym samym pozwoli chronić masz klimat przed szkodliwymi czynnikami.

Dzięki wsparciu unijnemu z Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego zbudowany zostanie m.in.  fragment Łynostrady – od ul. Tuwima do Parku Centralnego (1 667 m). Nowe drogi rowerowe i chodniki powstaną również przy ul. Witosa, al. Obrońców Tobruku, a także w obrębie Gutkowa w ciągu ulic Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza. Z pieniędzy zakupione zostaną także cztery tramwaje.

Celem inwestycji jest również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu komunikacyjnego rowerzystów i pieszych. Włączenie kolejnych obszarów miejskich do sieci ścieżek rowerowych oraz budowa bezpiecznej infrastruktury odseparowanej od ruchu samochodowego ma zachęcić kolejne osoby do korzystania z roweru, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również do codziennego funkcjonowania.

Koszt inwestycji to ponad 42 mln zł z czego dofinansowanie wynosi ponad 30 mln zł. Prace mają zakończyć się do końca 2018r.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w