W oknie życia w Olsztynie znaleziono dwoje dzieci

W oknie życia w Olsztynie znaleziono dwoje dzieci

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W niedzielę (15.10) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął telefoniczne zgłoszenie o tym, że w tzw. oknie życia przy parafii Chrystusa Odkupiciela przy ulicy Wyszyńskiego w Olsztynie nieznana osoba bądź osoby pozostawiły 2-miesięczną dziewczynkę i 1,5-rocznego chłopca.

Oświadczenie policji

Wczoraj około godziny 20.35 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął  telefoniczne zgłoszenie o tym, że w tzw. oknie życia nieznana osoba bądź osoby pozostawiły 2-miesięczną dziewczynkę, a obok w wózku znajdował się 1,5-roczny chłopiec. Obecny na miejscu lekarz określił stan dzieci, jako dobry. Oboje zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego. Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności, w trakcie których m. in. przesłuchali w tej sprawie księdza oraz siostrę zakonną.

Dzisiaj policjanci z Olsztyna w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie.  Wszystkie te działania są ukierunkowane jedynie na sprawdzenie czy nie doszło w tym przypadku do popełnienia przestępstwa. Chodzi nam o rzetelne wyjaśnienie tej sprawy, a więc przede wszystkim o to, czy osoba, która pozostawiła dzieci działała sama, dobrowolnie i nie została zmuszona do takiego kroku przez osoby trzecie. W takiej sytuacji pod uwagę bierzemy różne hipotezy, w tym także to czy dzieci te nie zostały np. uprowadzone i pozostawione w „oknie życia” przez osoby niebędące ich prawnymi opiekunami. Rozumiemy intencje i cel który towarzyszący tzw. oknom życia. Podejmowane przez nas działania służą zapewnieniu bezpieczeństwa tym dzieciom oraz rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących intencji osoby, która je tam pozostawiła.

Rzecznik Prasowy

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podkom. Krzysztof Wasyńczuk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych