W nowych autobusach za bilet zapłacimy wyłącznie kartą

W nowych autobusach za bilet zapłacimy wyłącznie kartą

- Kategoria: Wiadomości
3

fot. MPK w Olsztyniefot. MPK w Olsztynie

W kwietniu na ulice Olsztyna wyjedzie szesnaście nowych autobusów marki Solaris. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kupiło właśnie osiem Urbino 12 i osiem Urbino 18 (autobusy przegubowe). Pojazdy zastąpią starszy, wysłużony już tabor.

Solarisy posiadają – będące już standardem w olsztyńskiej komunikacji – wyposażenie, czyli tablice informacyjne LCD, system zapowiedzi głosowych, kamery rejestrujące obraz przed, za i wewnątrz pojazdów.

Ważną informacją dla pasażerów korzystających z biletów jednorazowych jest to, że w biletomatach można będzie dokonać transakcji wyłącznie kartą płatniczą. Urządzenia nie obsługują bilonu i banknotów.

Niezbędne informacje o formie płatności w automacie będą umieszczone w postaci piktogramu na burcie autobusu. Dotyczy to pojazdów o numerach bocznych od 134 do 141 oraz od 2024 do 2031.

źródło: ZDZiT Olsztyn

3 Komentarze

  1. Kobietka

    Ja nie mam karty, a jeśli bym ją miała to nie chciałabym wyjmować jej w autobusie.

  2. A dzieci? Co za idiota wymyślił automat bez bilonu? A ile razy było tak, że karta nie działa?

  3. Hmm… A co w sytuacji gdy mam przy sobie gotówkę, mam kartę (ale bez funkcjonalności zbliżeniowej)? Teoretycznie mam więc czym zapłacić za przejazd, ale praktycznie nie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą