W nieprawidłowy sposób przewoził cielaki. Został ukarany mandatem

W nieprawidłowy sposób przewoził cielaki. Został ukarany mandatem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. wm.policja.gov.plfot. wm.policja.gov.pl

Mandatem karnym został ukarany mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który w sposób nieprawidłowy przewoził cielaki. O niepokojącej sytuacji policjantów powiadomił kierowca, który jadąc za przyczepą zauważył wystające spod plandeki racice.

Wczoraj (13.07.2017) około południa, policjanci olsztyńskiej drogówki przeprowadzili nietypową interwencję. Zgłaszający twierdził, że jechał za osobowym bmw, który ciągnął za sobą przyczepę z plandeką. To, co przyciągnęło jego uwagę, to wystające spod plandeki racice.

Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd na krajowej 16-tce w okolicach Gietrzwałdu. Faktycznie, bmw ciągnęło za sobą przyczepę typu „rydwan” przykrytą plandeką. Po jej odchyleniu policjanci nie kryli zdziwienia. W środku znajdowało się 9 cielaków. Mundurowi obawiając się może grozić im niebezpieczeństwo polecili kierowcy, aby odsłonił plandekę i umożliwił im swobodne oddychanie. Wezwali również na miejsce pracowników z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, którzy określili stan zwierząt jako dobry. Podkreślili jednak, że są przewożone w sposób nieprawidłowy i jeśli mają jechać dalej, kierowca powinien zadbać o odpowiednio przystosowany do tego środek transportu.

39-latek sprowadził na miejsce odpowiedni pojazd. W trakcie przeładunku zwierząt okazało się, że cielaków jest 14 a nie 9, jak wcześniej myśleli funkcjonariusze. Część z nich była tak załadowana, że w ogóle nie było ich widać. Nie wszystkie również posiadały odpowiednie dokumenty.

Za przewóz zwierząt w sposób nieprawidłowy kierowca został ukarany mandatem karnym. Policjanci sporządzili również dokumentację z tej interwencji, na podstawie której przeprowadzone zostanie postępowanie mające na celu wyjaśnienie czy doszło w tym przypadku do znęcania się nad zwierzętami.

Źródło: KWP Olsztyn (Ab/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch