W Chorwacji o Polsce, o Warmii i Mazurach

W Chorwacji o Polsce, o Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

Screenshot_20180411-160113-01-430x247.jpeg

W Poreč na półwyspie Istria w środę 11 kwietnia rozpoczęło się VII Forum Regionów Polski i Chorwacji. W obradach uczestniczy delegacja samorządu województwa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele.

Marszałek Brzezin wspólnie z Kristiną Bilič, chorwacką minister rozwoju regionalnego i funduszy unijnych, uczestniczył w panelu otwierającym forum. Następnie w panelu „Strategiczne planowanie rozwoju polskich i chorwackich regionów do 2030 roku” przedstawił strategię rozwoju naszego województwa oraz zaprezentował inteligentne specjalizacje. Mówił również o sposobach przyciągania inwestorów na Warmię i Mazury.

Strategiczne planowanie, a także kierunki rozwoju Europy 2030, są dominującymi tematami tegorocznego Forum. Dużo mówić się będzie o wspieraniu obszarów wiejskich oraz o roli edukacji i kultury w rozwoju regionalnym. Samorządowcy podzielą się również doświadczeniami w zakresie inwestycji w regionach.

W obradach, poza przedstawicielami polskich i chorwackich samorządów, uczestniczą posłowie do Sejmu RP i chorwackiego parlamentu (Saboru). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Kolinda Grabar-Kitarovič, Prezydent Republiki Chorwacji.

Forum Regionów Polski i Chorwacji, organizowane od 2011 roku, stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, a także umożliwia dzielenie się wiedzą w różnych dziedzinach. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w Polsce, uczestnicy Forum obradowali w Toruniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,