W Chorwacji o Polsce, o Warmii i Mazurach

W Chorwacji o Polsce, o Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

Screenshot_20180411-160113-01-430x247.jpeg

W Poreč na półwyspie Istria w środę 11 kwietnia rozpoczęło się VII Forum Regionów Polski i Chorwacji. W obradach uczestniczy delegacja samorządu województwa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele.

Marszałek Brzezin wspólnie z Kristiną Bilič, chorwacką minister rozwoju regionalnego i funduszy unijnych, uczestniczył w panelu otwierającym forum. Następnie w panelu „Strategiczne planowanie rozwoju polskich i chorwackich regionów do 2030 roku” przedstawił strategię rozwoju naszego województwa oraz zaprezentował inteligentne specjalizacje. Mówił również o sposobach przyciągania inwestorów na Warmię i Mazury.

Strategiczne planowanie, a także kierunki rozwoju Europy 2030, są dominującymi tematami tegorocznego Forum. Dużo mówić się będzie o wspieraniu obszarów wiejskich oraz o roli edukacji i kultury w rozwoju regionalnym. Samorządowcy podzielą się również doświadczeniami w zakresie inwestycji w regionach.

W obradach, poza przedstawicielami polskich i chorwackich samorządów, uczestniczą posłowie do Sejmu RP i chorwackiego parlamentu (Saboru). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Kolinda Grabar-Kitarovič, Prezydent Republiki Chorwacji.

Forum Regionów Polski i Chorwacji, organizowane od 2011 roku, stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, a także umożliwia dzielenie się wiedzą w różnych dziedzinach. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w Polsce, uczestnicy Forum obradowali w Toruniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili