W Bartoszycach powstanie nowy most

W Bartoszycach powstanie nowy most

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Most powstanie w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej 512 (Pieniężno – Górowo Iławeckie – Bartoszyce – Szczurkowo) i usprawni ruch w kierunku Bezled. Nowy most ma kosztować 30 milionów złotych, z czego 24 miliony będą pochodziły z Unii Europejskiej. Spotkanie w sprawie konsultacji dokumentacji „Przebudowy drogowo-mostowej na przedłużeniu ul. Poniatowskiego w Bartoszycach” odbędzie się 17 września 2015 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bartoszycach.

Powiat bartoszycki czeka wkrótce drogowa rewolucja. Budowa mostu ułatwia ruch w mieście, ale składa się też na większy projekt drogowy czyli modernizacje całego ciągu dróg wojewódzkich od Bartoszyc do Braniewa. Kolejnym elementem jest zaplanowana przez rząd budowa obwodnicy miasta. Po realizacji tych wszystkich inwestycji układ komunikacyjny zasadniczo się zmieni. – mówi Jacek Protas, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Aktualnie trwają prace projektowe. Spośród przedstawionych koncepcji nowego przebiegu drogi 512 wybrano dwa warianty, które są omawiane i konsultowane z samorządem powiatu i gminy Bartoszyce. W tej sprawie odbędą się również konsultacje społeczne. Ukończenie dokumentacji projektowej nastąpi w listopadzie 2016 r., natomiast rozpoczęcie robót budowlanych w I/II kwartale 2017 r.

Obecnie w Bartoszycach jest tylko jeden most samochodowy, w ciągu drogi krajowej nr 51. Łączy on centrum miasta z największą miejską sypialnią. Dokumentacja techniczna dotycząca mostu wraz z raportem oddziaływania na środowiska mają powstać w ciągu roku. Inwestycja jest współfinansowana z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja na lata 2014-2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze samochody pojadą nim w 2018 roku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych