VI Turniej „WARMIA POWER” już za nami

VI Turniej „WARMIA POWER” już za nami

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

19 listopada w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie odbyła się VI edycja najbardziej zakręconej imprezy jaka odbywa się w Stawigudzie, czyli Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego WARMIA POWER.

Już około południa pojawiali się pierwsi wykonawcy, którzy chcieli się zapoznać się z parkietem, sprawdzić szczegóły techniczne, bo to przecież nie zwykły przegląd, ale turniej oceniany przez profesjonalne jury, większość naszych przedsięwzięć to forma przeglądów, jedynie ten turniej tańca, konkurs plastyczny „Kalendarz GOK” i festiwal piosenki, to imprezy, gdzie wyłaniani są zwycięzcy. O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie, którego dokonali Anna Stokłos – dyrektor Publicznego Gimnazjum, Grzegorz Wieczorek- Przewodniczący Rady Gminy i Witold Lubowiecki – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Regulamin przewiduje trzy kategorie wiekowe zespołów: do 11 lat, od 12 do 15 i od 16 do lat. Ogólnie obejrzeliśmy popisy 16 zespołów, szczegóły na załączonym programie. Występy grup były przeplatane rywalizacją solistów, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: do 11 lat w stylu hip-hop i disco dance i powyżej 12 lat w stylu hip-hop. Nie udało się rozegrać rywalizacji disco dance w tej kategorii, gdyż zgłosiła się tylko jedna osoba – Julita Pukis z Olsztyna, jednak mając na uwadze wkład pracy włożony w przygotowanie umożliwiliśmy występ pokazowy poza konkursem.

Liczba występujących solistów w porównaniu z rokiem ubiegłym się podwoiła, dlatego eliminacje trwały tym razem dużo dłużej. W sumie zmagania konkursowe trwały prawie 3 godziny, co nie oznacza, że można się było nudzić. Profesjonalizm, nowatorstwo i różnorodność prezentowanych układów, piękne stroje i zapał z jakim prezentowali się wykonawcy pozwoliły stworzyć piękne widowisko.

Ostatnim akcentem było wykonanie wspólnego tańca, w którym wzięli udział wszyscy wykonawcy a było ich w tym roku rekordowo dużo, bo około 350 tancerzy!, po czym jury udało się na naradę, a na parkiecie rozpoczęła się wielka feta, każdy kto chciał mógł się dołączyć do wspólnej zabawy. Dużą niespodziankę zrobił nam Mistrz Polski w jeździe na rolkach Krzysztof Zyborowicz, który podziwiał z trybun naszych wykonawców i przyszedł z propozycją przedstawienia swojego „układu tanecznego”- wszyscy utworzyli krąg i podziwiali jego wspaniały występ, żegnając go wielkimi owacjami. Po tym wyczerpującym popołudniu wszyscy oczekiwali już tylko na ogłoszenie wyników turnieju, a przedstawiają się one następująco:

* ZESPOŁY:

– w kategorii do 11 lat:

I miejsce: DANCE TEAM z Olsztyna
II miejsce: FANTAZJA z Olsztynka
III miejsce: FIGO YOUNG STARS z Olsztyna
Wyróżnienie: FREESMILE z Olsztyna

– w kategorii od 12 do 15 lat:

I miejsce: BEAT BROTHERS z Olsztyna
II miejsce: REBEL TEAM z Olsztyna
III miejsce: JUMP z Korsz
Wyróżnienie: INMOTION z Działdowa

– w kategorii od 16 do 20 lat:

I miejsce: REBELIA z Olsztyna
II miejsce: IN ORDER z Olsztyna
III miejsce: FRESH FLOW z Działdowa
Wyróżnienie: POINT z Lidzbarka Warmińskiego

*SOLIŚCI:

– w kat. do 11 lat styl disco – dance:

I miejsce: Aleksandra Chaberek z Olsztyna
II miejsce: Alicja Rapkowska z Olsztyna
III miejsce: Kaja Szymańska Olsztyna
Wyróżnienie: Natalia Guziur z Olsztyna

– w kat. do 11 lat styl hip-hop:

I miejsce: Alicja Budrewicz
II miejsce: Maja Osmańska z Działdowa
III miejsce: Agata Gołębiewska z Działdowa
Wyróżnienie: Pola Klach z Działdowa

-w kat. pow. 12 lat styl hip-hop:

I miejsce: Dominika Chwyczko ze Stawigudy
II miejsce: Daria Piotrowicz z Działdowa
III miejsce: Dominika Pokropska z Działdowa
Wyróżnienie: Natalia Shurynok z Działdowa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na