VI Turniej „WARMIA POWER” już za nami

VI Turniej „WARMIA POWER” już za nami

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

19 listopada w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie odbyła się VI edycja najbardziej zakręconej imprezy jaka odbywa się w Stawigudzie, czyli Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego WARMIA POWER.

Już około południa pojawiali się pierwsi wykonawcy, którzy chcieli się zapoznać się z parkietem, sprawdzić szczegóły techniczne, bo to przecież nie zwykły przegląd, ale turniej oceniany przez profesjonalne jury, większość naszych przedsięwzięć to forma przeglądów, jedynie ten turniej tańca, konkurs plastyczny „Kalendarz GOK” i festiwal piosenki, to imprezy, gdzie wyłaniani są zwycięzcy. O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie, którego dokonali Anna Stokłos – dyrektor Publicznego Gimnazjum, Grzegorz Wieczorek- Przewodniczący Rady Gminy i Witold Lubowiecki – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Regulamin przewiduje trzy kategorie wiekowe zespołów: do 11 lat, od 12 do 15 i od 16 do lat. Ogólnie obejrzeliśmy popisy 16 zespołów, szczegóły na załączonym programie. Występy grup były przeplatane rywalizacją solistów, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: do 11 lat w stylu hip-hop i disco dance i powyżej 12 lat w stylu hip-hop. Nie udało się rozegrać rywalizacji disco dance w tej kategorii, gdyż zgłosiła się tylko jedna osoba – Julita Pukis z Olsztyna, jednak mając na uwadze wkład pracy włożony w przygotowanie umożliwiliśmy występ pokazowy poza konkursem.

Liczba występujących solistów w porównaniu z rokiem ubiegłym się podwoiła, dlatego eliminacje trwały tym razem dużo dłużej. W sumie zmagania konkursowe trwały prawie 3 godziny, co nie oznacza, że można się było nudzić. Profesjonalizm, nowatorstwo i różnorodność prezentowanych układów, piękne stroje i zapał z jakim prezentowali się wykonawcy pozwoliły stworzyć piękne widowisko.

Ostatnim akcentem było wykonanie wspólnego tańca, w którym wzięli udział wszyscy wykonawcy a było ich w tym roku rekordowo dużo, bo około 350 tancerzy!, po czym jury udało się na naradę, a na parkiecie rozpoczęła się wielka feta, każdy kto chciał mógł się dołączyć do wspólnej zabawy. Dużą niespodziankę zrobił nam Mistrz Polski w jeździe na rolkach Krzysztof Zyborowicz, który podziwiał z trybun naszych wykonawców i przyszedł z propozycją przedstawienia swojego „układu tanecznego”- wszyscy utworzyli krąg i podziwiali jego wspaniały występ, żegnając go wielkimi owacjami. Po tym wyczerpującym popołudniu wszyscy oczekiwali już tylko na ogłoszenie wyników turnieju, a przedstawiają się one następująco:

* ZESPOŁY:

– w kategorii do 11 lat:

I miejsce: DANCE TEAM z Olsztyna
II miejsce: FANTAZJA z Olsztynka
III miejsce: FIGO YOUNG STARS z Olsztyna
Wyróżnienie: FREESMILE z Olsztyna

– w kategorii od 12 do 15 lat:

I miejsce: BEAT BROTHERS z Olsztyna
II miejsce: REBEL TEAM z Olsztyna
III miejsce: JUMP z Korsz
Wyróżnienie: INMOTION z Działdowa

– w kategorii od 16 do 20 lat:

I miejsce: REBELIA z Olsztyna
II miejsce: IN ORDER z Olsztyna
III miejsce: FRESH FLOW z Działdowa
Wyróżnienie: POINT z Lidzbarka Warmińskiego

*SOLIŚCI:

– w kat. do 11 lat styl disco – dance:

I miejsce: Aleksandra Chaberek z Olsztyna
II miejsce: Alicja Rapkowska z Olsztyna
III miejsce: Kaja Szymańska Olsztyna
Wyróżnienie: Natalia Guziur z Olsztyna

– w kat. do 11 lat styl hip-hop:

I miejsce: Alicja Budrewicz
II miejsce: Maja Osmańska z Działdowa
III miejsce: Agata Gołębiewska z Działdowa
Wyróżnienie: Pola Klach z Działdowa

-w kat. pow. 12 lat styl hip-hop:

I miejsce: Dominika Chwyczko ze Stawigudy
II miejsce: Daria Piotrowicz z Działdowa
III miejsce: Dominika Pokropska z Działdowa
Wyróżnienie: Natalia Shurynok z Działdowa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego