Uwaga na oszustów podnajmujących mieszkania na terenie miasta

Uwaga na oszustów podnajmujących mieszkania na terenie miasta

- Kategoria: Na sygnale
0

klucze

Troje studentów, którzy zdecydowali się wynająć mieszkanie przy ul. Dąbrowszczaków padło wczoraj ofiarą oszustów. Ogłoszenie o wynajmie znaleźli na jednym z portali internetowych. Korzystna cena przekonała studentów do skorzystania z oferty. Z oszustką widzieli się tylko raz, odbierając komplet kluczy od apartamentu i jednocześnie przekazując pieniądze w kwocie 2.000 złotych.

Wczoraj do olsztyńskiej jednostki policji zgłosiła się trójka młodych ludzi, którzy padli ofiarą oszustów. Studenci wynajęli na czas nieokreślony mieszkanie od osób, które nie posiadały do niego żadnych praw.

Jak się okazało, dwie studentki wraz ze swoim kolegą szukały od jakiegoś czasu lokalu na terenie Olsztyna, który mogliby wspólnie wynająć. Ogłoszenie o apartamencie do wynajęcia znaleźli w jednym z portali internetowych. Korzystna cena przekonała ich do skorzystania z oferty. Zadzwonili pod numer widoczny w ogłoszeniu, telefon odebrał mężczyzna, z którym umówili się na podpisanie umowy i przekazanie kluczy od lokalu. O umówionej godzinie w mieszkaniu czekała na nich kobieta, która w pośpiechu poleciła im podpisać przygotowaną umowę, wręczyła komplet kluczy, pobrała za wynajem i kaucję łącznie 2.000 złotych i wyszła z lokalu.

To był ostatni raz, kiedy studenci widzieli się z oszustką. Ku zdziwieniu młodych osób, kilka godzin później do apartamentu zapukała prawdziwa właścicielka lokalu. Jak się okazało, zajmuje się ona krótkoterminowym wynajmowaniem tego apartamentu i poprzedniego dnia przekazała klucze dla kobiety-oszustki, która chciała zamieszkać w lokalu przez jeden, ewentualnie 2 dni. Ta kobieta prawdopodobnie z inna osobą umieściła ogłoszenie w portalu internetowym i podnajęła apartament studentom na czas nieokreślony podając się za właścicielkę lokalu.

Policjanci apelują o ostrożność podczas wynajmowania lokali. Nie podejmujmy tej decyzji pochopnie, czytajmy dokładnie umowę, poprośmy właściciela o okazanie dokumentu świadczącego o prawie własności do danego lokalu. Powinniśmy być szczególnie wyczuleni na sytuacje, gdy osoby nalegają na jak najszybsze podpisanie umowy oraz z różnych przyczyn nie okazują dokumentów ze zdjęciem.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Służba drogowa gotowa na przyjście zimy

Chociaż astronomiczna zima jeszcze przed nami, to sprzęt