Uwaga kierowcy! Na olsztyńskiej starówce zaczęła obowiązywać letnia organizacja ruchu

Uwaga kierowcy! Na olsztyńskiej starówce zaczęła obowiązywać letnia organizacja ruchu

- Kategoria: Wiadomości
0

stare-miasto

Od poniedziałku, 14 kwietnia na olsztyńskiej starówce zaczyna obowiązywać letnia organizacja ruchu. Do dnia 12 października obowiązuje zakaz parkowania w sąsiedztwie Starego Ratusza. Zamknięta dla ruchu została również ulica Rodziewiczówny oraz fragment ul. Jedności Słowiańskiej od ul. Piastowskiej do ul. Staromiejskiej.

Nowością w tym roku będzie zamieszczenie pod piętnastoma znakami (chodzi o znaki B-2 „zakaz wjazdu” i D-3 „droga jednokierunkowa”) tabliczek T-22 „nie dotyczy rowerów”. Dzięki temu rozwiązaniu rowerzyści będą mieli więcej swobody w poruszaniu się po starówce.

Pozostałe zmiany nie będą się różniły od tych w prowadzonych w ubiegłym roku. Główne różnice w porównaniu z zimową organizacja polegają na zakazie wjazdu samochodów na rynek Starego Miasta. Co za tym idzie, od 14 kwietnia do 12 października nie będzie można parkować w sąsiedztwie Starego Ratusza. Ponadto zamknięta dla ruchu została ulica Rodziewiczówny oraz fragment ul. Jedności Słowiańskiej od ul. Piastowskiej do ul. Staromiejskiej.

Z części zakazów są zwolnione pojazdy realizujące do stawy do sklepów i restauracji, ale tylko w wyznaczonych godzinach rano i wieczorem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Strażacy OSP z nowym sprzętem

Zarząd województwa podzielił środki na wsparcie Ochotniczych Straży