Uszkodzili samochód i pobili jego właściciela, bo za szybko jechał

Uszkodzili samochód i pobili jego właściciela, bo za szybko jechał

- Kategoria: Na sygnale
0

policja1.jpg

W jednej z miejscowości w gminie Gołdap 21-latek wspólnie ze swoim starszym kolegą uszkodził samochód osobowy i pobił wysiadającego z niego 24-latka. Powód? Bo w ocenie napastnika mężczyzna za szybko jechał autem przez miejscowość. Wszystkie okoliczności i motywy działania sprawców pobicia wyjaśniają teraz policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę (10.10.2018) kilka minut przed godz. 22:00 w jednej z miejscowości w gminie Gołdap. Tam 24-latek wspólnie ze swoja koleżanką jechali jego VW Passatem, gdy w auto uderzył kamień. Mężczyzna zatrzymał się, by sprawdzić co się stało. Wówczas podeszło do niego trzech mężczyzn. Między dwoma z nich a kierowcą passata doszło do awantury i rękoczynów, skutkiem których 24-latek doznał urazu głowy, twarzy i ogólnych potłuczeń. Na szczęście obrażenia nie wymagały udzielenia mu pomocy szpitalnej.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu policjanci szybko zatrzymali „agresorów”. Okazali się nimi być 21- i 30-letni mieszkańcy gminy Gołdap. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi – mieli w organizmie po blisko 2 promile alkoholu.

Jak się okazało w trakcie awantury mężczyźni uszkodzili volkswagena, w którym wgnietli i zarysowali karoserię. Straty wynikające z uszkodzenia samochodu jego właściciel wycenił na ponad 2800 zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Młodszy z napastników tłumaczył, że zaatakował samochód i jego właściciela, bo w jego ocenie ten za szybko przejeżdżał przez miejscowość. Starszy utrzymywał, że „tylko pomagał koledze”. Policjanci teraz szczegółowo ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia i rzeczywiste motywy działania napastników.

Źródo: KWP Olsztyn (ab/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy