Uszkodził elewację budynku świetlicy wiejskiej. Został zatrzymany

Uszkodził elewację budynku świetlicy wiejskiej. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

uszkodzona-elewacja1-800x532.jpeg

Policjanci z Dywit zatrzymali podejrzanego o uszkodzenia elewacji budynku świetlicy wiejskiej. 50-letni mieszkaniec gminy oblał ścianę i podłoże z kostki brukowej przepracowanym olejem silnikowym. Na jego trop policjanci trafili po pozostawionych na śniegu śladach obuwia. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zostali poinformowani, że w Nowych Włókach została uszkodzona elewacja budynku świetlicy wiejskiej. Ścianę oblano przepracowanym olejem silnikowym, który znajdował się również na podłożu z kostki brukowej pod zniszczoną elewacją.

W miejscu zdarzenia, na śniegu, widoczne były świeże ślady protektora obuwia, które doprowadziły policjantów do 50-letniego mieszkańca gm. Dywity. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do winy, jednak po chwili rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że to on jest odpowiedzialny za uszkodzenie elewacji, jednak nie potrafi logicznie wytłumaczyć powodu swojego zachowania. W wyniku wykonanych czynności policjanci ustalili miejsce przechowywania oleju i pędzla, które posłużyły do popełnienia przestępstwa.

50-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Wstępna wartość uszkodzonego mienia opiewa na kwotę ok. 2 tys zł. Mężczyzna za swoje zachowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, art. 288 § 1. „Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KMP Olsztyn(ik/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja