Urzędnicy zachęcają do wyrabiania Olsztyńskiej Karty Miejskiej

Urzędnicy zachęcają do wyrabiania Olsztyńskiej Karty Miejskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

olsztynska-karta-miejska

W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym, a niebawem także rokiem akademickim, urzędnicy zachęcają uczniów i studentów do wyrabiania Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Gwarantuje ona wygodę podróżowania – imienna OKM to jedyny dokument jaki trzeba posiadać przy sobie wsiadając do autobusu. OKM to także oszczędność czasu – każdy kolejny bilet miesięczny można kupić przez internet bez stania w kolejce.

Olsztyńska Karta Miejska (OKM) ma format karty płatniczej. Jest to przede wszystkim nowoczesny nośnik biletów elektronicznych, obowiązujących w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Karta pozwala na kupowanie biletów pojedynczych, biletów wieloprzejazdowych, a także biletów sieciowych. Ale nie tylko. Wystarczy spersonalizować kartę, by móc korzystać z dodatkowych usług.

Wyrobienie karty jest proste. Wniosek ze zdjęciem i kopiami dokumentów potwierdzających zniżkę (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dokumenty potwierdzające uprawnienia emeryckie i rentowe) można złożyć we wszystkich POK-ach ZDZiT lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej Olsztyńskiej Karcie Miejskiej pod adresem www.kartamiejska.olsztyn.eu.Na internetową stronę OKM można też „trafić” za pośrednictwem portalu Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, wystarczy kliknąć ikonkę OKM (po lewej stronie witryny www.zdzit.olsztyn.eu) lub przycisk „karta miejska” → „portal OKM” (menu w górnej części strony ZDZiT).

Zalety wynikające z korzystania z OKM:

  • to jedyny dokument jaki należy posiadać przy sobie wsiadając do autobusu
  • podczas kontroli biletów w pojeździe wystarczy okazać OKM, okazywanie legitymacji szkolnej i studenckiej już nie będzie konieczne
  • w przypadku zgubienia OKM istnieje możliwość odzyskania już wykupionego biletu miesięcznego (wystarczy zwrócić się w tej sprawie do któregoś z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT)
  • nie stoimy w kolejkach – kupienie biletu sieciowego lub doładowywanie tzw. elektronicznej portmonetki można zrealizować przez internet.
Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały