Urząd marszałkowski z odnowionym certyfikatem ISO

Urząd marszałkowski z odnowionym certyfikatem ISO

- Kategoria: Wiadomości
0

um-iso

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin odebrał wczoraj (17 lipca) z rąk prezesa Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja Artura Szwocha certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015-10.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego nieprzerwanie od 11 lat utrzymuje i doskonali System Zarządzania Jakością, mając tym samym prawo do legitymowania się certyfikatem ISO 9001. W 2015 roku pojawiła się nowa wersja normy, do której urząd marszałkowski przeszedł proces dostosowania.

– Jest to bardzo dla nas ważny certyfikat – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Przyznanie tego certyfikatu to dowód na to, że pracujemy na najwyższym poziomie. Podjęliśmy te wyzwanie, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że certyfikatu nie otrzymujemy na zawsze.

Obecnie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego należy do grona pierwszych urzędów samorządowych w Polsce legitymujących się certyfikatem opartym na nowej normie ISO 9001.

– Chciałem pogratulować, bo w ten sposób wykazaliście się Państwo cywilną odwagą – mówił Artur Szwoch z Polskiej Izby Handlu Zagranicznego. – Żeby otrzymać taki certyfikat trzeba spełnić szereg wymogów i przejść audit. Nowy certyfikat skupia się na dwóch działaniach: realizacji celów oraz zarządzania ryzykiem. Jest to zatem pewnego rodzaju odpowiedź na pytanie, w jaki sposób należy zarządzać tego typu instytucjami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana