Urodzinowy „Bieg na sześć łap”

Urodzinowy „Bieg na sześć łap”

bieg-szesc-lap

Akcja „Bieg na sześć łap” kończy sześć lat. W związku z tak radosnym wydarzeniem już w najbliższą niedzielę odbędzie się urodzinowe spotkanie z psiakami z olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt.

W niedzielę (24 lutego) „Bieg na 6 łap” będzie obchodzić swoje szóste urodziny. Zapisy na biegi z psami rozpoczną się 19 lutego. Można wybrać sobie również spacer z psiakiem, na który nie trzeba się zapisywać. Wystarczy odwiedzić Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie podczas urodzinowego „Biegu na sześć łap” i zaprosić kompana na leśne ścieżki.

Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap” rozpocznie się punktualnie o godz. 10:00. Odwiedzając schronisko powinni kierować się najpierw do biura, gdzie należy podpisać listę obecności i potwierdzić zapoznanie z Regulaminem Schroniska (punkt obowiązkowy!).

Następnie na zewnątrz budynku wolontariusze przy boksach będą wręczać smycz i przyprowadzą psiaka. Spotkać tam będzie można również osoby z saszetkami smakołyków dla zwierzaków od firmy BioFeed Zoo. Dzięki temu łatwiej nawiążesz relacje, odwrócisz uwagę od innych bodźców.

Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy: biegową (ok. 2,5 km) oraz spacerową (ok. 1,5 km). Jest to dystans oznaczony po to, żebyś nie zgubił się w lesie. Absolutnie nie oznacza, że masz tę całą drogę pokonać.

Po zakończonym spacerze na uczestników w sali edukacyjnej czekać będzie kawa, herbata oraz pyszne ciacho o które zadbają Olsztyńscy Blogerzy Kulinarni.

Na godz. 11:30 zaplanowano urodzinowy tort oraz wspólne odśpiewanie ,,Sto lat”. Obok tortu na uczestników wydarzenia czekać będzie medal, dyplom oraz prace Osadzonych z Aresztu Śledczego w Olsztynie (do wyczerpania zapasów).

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/281529325874029

Przypomnijmy, że „Bieg na sześć łap” jest inicjatywą zapoczątkowaną w Olsztynie 23 lutego 2013 roku przez Monikę Dąbrowską. Od tamtej pory biegacze o różnym stopniu zaawansowania uprawiają jogging w towarzystwie podopiecznych z olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt. Akcja przyjęła się nie tylko w Olsztynie, ale również w ponad 30 azylach dla zwierząt w Polsce.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego