Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Olsztynie

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Olsztynie

swieto-niepodleglosci-olsztyn

Dziś mija 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku w Olsztynie odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji tego święta.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba. O godzinie 12.30 spod Katedry wyruszyła kolumna kompanii honorowych wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, harcerzy, orkiestry wojskowej Garnizonu Giżycko, organizacji kombatanckich oraz mieszkańców.

Przemarsz przeszedł ulicami Staszica, Pieniężnego, Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kościńskiego na Plac Solidarności. Przy Pomniku Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności miały miejsce wystąpienia okolicznościowe i przemówienia. Po odczytaniu Apelu Pamięci z okazji Święta Niepodległości oraz salwie honorowej, nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny oraz pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Marszałkowskim. Uroczystości zakończyła defilada kompanii honorowych.

W czasie trwania uroczystości na pl. Solidarności odbył się również pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego, straży granicznej, straży pożarnej, służby celnej i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Militariów Sztandar z Ziołowej Doliny.

Galeria zdjęć

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Strażacy OSP z nowym sprzętem

Zarząd województwa podzielił środki na wsparcie Ochotniczych Straży