Uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie, skacząc z mostu [FILM]

Uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie, skacząc z mostu [FILM]

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-most

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie skacząc z mostu. Ważną rolę w uratowaniu desperata odegrała kobieta, która rozmawiała z mężczyzną, próbując odwieść go od tej decyzji i umożliwiła w ten sposób podjęcie szybkiego działania policjantom.

We wtorek (21.11.2017) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie (sierż. Arkadiusz Dębkowski oraz post. Łukasz Leszczyński) pełnili służbę w patrolu pieszym na terenie olsztyńskiej starówki. W pewnym momencie policjanci w radiostacji usłyszeli komunikat, z którego wynikało, że na Moście Świętego Jana nad rzeką Łyną siedzi jakiś mężczyzna, który najprawdopodobniej chce targnąć się na własne życie. Mundurowi pobiegli w kierunku mostu, informując oficera dyżurnego o podjęciu interwencji. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli mężczyznę siedzącego na krawędzi mostu, a obok niego kobietę, która próbowała zająć go rozmową. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili i wykorzystując odwróconą uwagę mężczyzny złapali go ściągając z mostu.

Natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Po tym zajściu policjanci natychmiast powiadomili służby ratunkowe, które po krótkiej chwili pojawiły się na miejscu zdarzenia. W trakcie dojazdu karetki pogotowia policjanci próbowali rozmawiać z nieznajomym, jednak ten milczał i w dalszym ciągu próbował wyrwać się spod ich opieki. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie pojechali z załogą karetki pogotowia do szpitala, gdyż mężczyzna zachowywał się nerwowo, zaniepokoił tym załogę karetki, stąd wymagana była dalsza obecność policjantów.

Ważną rolę podczas tej interwencji odegrała także kobieta, która w czasie, gdy policjanci zmierzali na miejsce, rozmawiała z mężczyzną, chcąc odwieść go od jego decyzji. Stworzyła w ten sposób odpowiednie warunki do podjęcia szybkiej interwencji przez policjantów. Całe zajście zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego, obsługiwana przez funkcjonariusza policji i straży miejskiej, którzy natychmiast przekazali niepokojące informację do oficera dyżurnego policji.

Źródło: KWP Olsztyn (kw/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjant na służbie zginął w wypadku drogowym

Na drodze krajowej nr 53 na odcinku Szczytno