Umowa na realizację kolejnego odcinka Łynostrady podpisana

Umowa na realizację kolejnego odcinka Łynostrady podpisana

- Kategoria: Wiadomości
1

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu


W piątek (13.04) podpisana została umowa na realizację odcinka Łynostrady od ul. Obrońców Tobruku do Parku Centralnego.

Łynostrada ma być głównym traktem rowerowym w Olsztynie, a w przyszłości wiodącą atrakcją rowerową przechodzącą przez cały Olsztyn. Przedsięwzięcie obejmuje budowę tras rowerowych i infrastruktury towarzyszącej na dwóch odcinkach Łynostrady – trasa rowerowa biegnąca od ul. Kalinowskiego do ul. Tuwima oraz trasa biegnąca od ul. Artyleryjskiej do mostu na rzece Wadąg przez Las Miejski brzegiem rzeki Łyny.

Dzisiaj (13.04) w olsztyńskim ratuszu została podpisana umowa na realizację odcinka Łynostrady od ul. Obrońców Tobruku do Parku Centralnego. 

Już realizowane lub wkrótce będą kolejne kilometry rowerowych ścieżek. Te powstają m.in. wzdłuż budowanych lub przebudowywanych ulic Pieniężnego, Partyzantów, Towarowej, Jagiellońskiej oraz wiodącej do węzła obwodnicy przez dawny poligon w Pieczewie. Trwa budowa rowerowej ścieżki wzdłuż ulic Witosa i Krasickiego, która połączy Jaroty z Pieczewem.

Coraz bliżej sfinalizowania formalności w sprawie odcinka wiodącego przez Las Miejski. Natomiast prace już trwają w pobliżu ul. Artyleryjskiej. Wykonawca rozpoczął już prace przy przebudowie tunelu przy ul. 15 Dywizji. 

Obecnie długość tras rowerowych w Olsztynie wynosi ponad 75 km. Do końca roku rowerzyści powinni zyskać w Olsztynie ok. 27 kilometrów nowych tras.

1 Komentarz

  1. I tak trzymać, rowerem w ciepłe dni to sama przyjemność pojeździć trasami rowerowymi (jeśli są w odpowiednim stanie). Przyjdzie moment że rowerem dotrzemy szybciej i pewnie,j niż jakimkolwiek środkiem lokomocji jeżdżąc po mieście, więc warto się na to przygotować. 🙂

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236