Umowa na budowę ulicy Pstrowskiego podpisana

Umowa na budowę ulicy Pstrowskiego podpisana

- Kategoria: Wiadomości
0

pstrowskiego

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał wczoraj (14.03) umowę na budowę ulicy Pstrowskiego w Olsztynie. Wykonawcą robót będzie firma Skanska S.A, która na realizację zadania będzie mieć 16 miesięcy. Nowy przebieg ul. Pstrowskiego to ponad 2,6 km drogi, która będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Poza tym powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe.

– To kolejny krok w kierunku połączenia miasta z powstającą obwodnicą  – mówił podczas oficjalnego podpisania umowy prezydent Piotr Grzymowicz. – Nowa infrastruktura drogowa ma pomóc wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z miasta, z korzyścią dla mieszkańców Olsztyna.

Budowa nowej ul. Pstrowskiego rozpocznie się na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i poprowadzona będzie w kierunku miejscowości Szczęsne do połączenia z obwodnicą (węzeł Pieczewo).

Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km  będzie dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu. Inwestycja zakłada przebudowę połączeń ulic bocznych, budowę czterech  rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej. Powstanie również miejsce do kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych.

Poza infrastrukturą związaną z ruchem samochodowym po obu stronach ul. Pstrowskiego powstaną ścieżki rowerowe oraz trakty piesze. Projekt zakłada również zagospodarowanie zieleni oraz montaż nowoczesnego oświetlenia. Wartość inwestycji to ponad 53 mln zł, z czego 85 proc. funduszy pochodzi  z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2018.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na