Ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli

Ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli

trzech-króli-olsztyn

Tłumy mieszkańców wzięły udział w pierwszym w historii Olsztyna Orszaku Trzech Króli. Na trasie orszaku na uczestników czekały inscenizacje, a także wspólne kolędowanie.

W Olsztynie odbył się pierwszy w historii Orszak Trzech Króli. Orszak poprowadzili królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę.

Z parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Wyszyńskiego wyruszył król Kacper, następnie z kościoła św. Józefa przy ul. Jagiellońskiej – Melchior, a z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza – Baltazar. Każdy orszak oznaczony był innym kolorem.

Około godziny 13.00 Trzej Królowie spotkali się na placu Solidarności, by razem z Mikołajem Kopernikiem, św. Jakubem oraz honorowymi patronami orszaku udać się z darami do betlejemskiej szopki, która została ustawiona na Starym Mieście przy Starym Ratuszu. Imprezę zakończył koncert kolęd na scenie staromiejskiej.

Materiał filmowy

Galeria zdjęć


 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali