Ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli

Ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli

orszak-2017-olsztyn

W piątek, 6 stycznia 2017 roku po raz czwarty ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli. Mroźna aura nie zniechęciła mieszkańców, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu. Tegorocznym hasłem barwnych korowodów są słowa: „Pokój i dobro! Bądź dobry jak chleb”.

Tuż przed godziną 12 z trzech olsztyńskich parafii (Św. Józefa, Św. Jakuba oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) wyruszyły trzy orszaki, które spotkały się około godz. 12.15 na Placu Jana Pawła II przed ratuszem.

Orszak prowadzili Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Afrykę i Azję. Ich świtę stanowiły dzieci ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Za nimi podążali mieszkańcy miasta w kolorowych koronach na głowie, śpiewając kolędy.

Połączony Orszak Trzech Króli około godz. 12.30 wyruszył w kierunku pałacu Heroda, który usytuowany był na Pl. Dunikowskiego. Stamtąd Trzej Królowie i mieszkańcy wyruszyli na spotkanie z bratem Albertem (mansjon pod Urzędem Wojewódzkim), a następnie na Pl. Solidarności, gdzie w stajence czekała Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus, któremu Królowie złożyli dary i oddali swój pokłon.

Galeria zdjęć:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Groźny wypadek na al. Sikorskiego. Kierowca potrącił dwie osoby

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu