Ukrył narkotyki pod klapą wlewu paliwa. Usłyszał zarzuty

Ukrył narkotyki pod klapą wlewu paliwa. Usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Nidziccy policjanci w trakcie kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnienia oraz pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 gramów amfetaminy. Narkotyk ukryty był pod klapą wlewu paliwa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 2.00 na ul. Kolejowej w Nidzicy. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi do kontroli drogowej. 44-letni mieszkaniec Zambrowa podczas legitymowania usiłował wprowadzić w błąd policjantów podając do kontroli prawo jazdy swojego kolegi. Funkcjonariusze szybko wychwycili nieprawidłowości i ustalili jego prawdziwe dane osobowe.

Z informatycznych policyjnych baz danych wynikało, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Dokonano również kontroli pojazdu pod kątem posiadania rzeczy zabronionych lub pochodzących z przestępstwa, w trakcie której znaleziono pod siedzeniem pasażera małą torebeczkę z białą substancją. Funkcjonariusze kontynuując swoje czynności szczegółowo przeszukali cały samochód zarówno w środku jak i na zewnątrz pojazdu. Dało to wymierny efekt w rezultacie którego znaleźli pod klapą wlewu paliwa czarną zasuwaną saszetkę w środku której było blisko 30 gramów amfetaminy.

Kierowca nie kwestionował tego, że są to jego narkotyki oraz tego, że je zażywa. Dlatego też zostały przeprowadzone u niego wstępne badania, które potwierdziły obecność amfetaminy w organizmie. Zabezpieczono również krew 44-latka do badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany, a na miejsce zdarzenia wezwano grupę dochodzeniowo – śledczą.

Mieszkaniec Zambrowa jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna będzie również odpowiadał za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (id/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Brał pożyczki na dane kolegi. Usłyszał ponad 90 zarzutów

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w