Ukradli samochód na olsztyńskim Zatorzu. Zostali zatrzymani po kilku godzinach

Ukradli samochód na olsztyńskim Zatorzu. Zostali zatrzymani po kilku godzinach

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Niespełna trzy godziny po zgłoszeniu, policjanci odzyskali skradzione audi i zatrzymali  poruszających się nim trzech nastolatków. Jeden z nich jest nieletni. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia kradzieży samochodu. Według właściciela do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (12/13.07) na olsztyńskim Zatorzu.

Przyjmujący zgłoszenie oficer dyżurny natychmiast wysłał komunikat do podległych mu funkcjonariuszy, podając markę, kolor oraz tablice rejestracyjne pojazdu.

Policjanci od razu zajęli się szukaniem auta zarówno w mieście jak i na terenie powiatu.

Około godz. 10:00 oficer dyżurny namierzył skradziony samochód na kamerach ITS. Jechał ulicą Jagiellońską w stronę wyjazdu z Olsztyna. Natychmiast skierował za nim policyjne patrole.

Kilka kilometrów za Olsztynem, w m. Kieźliny kryminalni z Dobrego Miasta zauważyli stojące na bocznej drodze audi. Był to samochód, którego szukali. W środku siedziało trzech młodych mężczyzn. Jak okazało się, jeden z nich jest nieletni. Po chwili przyjechały również inne załogi, by udzielić im wsparcia.

W stacyjce, zamiast kluczyków włożony był scyzoryk, za pomocą którego sprawcy uruchamiali pojazd.

Dwóch 19-latków i ich 17-letni kolega zostało zatrzymanych. 19-letni kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu- był trzeźwy. Sposób jazdy oraz zachowanie tych osób wskazywało jednak, iż mogą znajdować się pod wpływem substancji odurzających. Wykaże to prowadzone postępowanie.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo- śledcza, która przeprowadzi oględziny auta i zabezpieczy ślady.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec