Ukradli krzesła z restauracji, bo chcieli wygodnie pogrillować

Ukradli krzesła z restauracji, bo chcieli wygodnie pogrillować

- Kategoria: Na sygnale
0

krzesla

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm 25-latkom podejrzanym o kradzież. Mężczyźni będąc pod wpływem alkoholu ukradli cztery krzesła z ogródków restauracyjnych znajdujących się na Starym Mieście. Podejrzani nie kwestionowali swojej winy. Krzesła odzyskano i przekazano właścicielom restauracji.

Do nietypowego zdarzenia doszło z soboty na niedzielę br. Kilka minut po północy policjant obsługujący miejski monitoring zauważył, jak dwaj mężczyźni z ogródków restauracyjnych na Starym Mieście kradli krzesła. Funkcjonariusz o zdarzeniu natychmiast poinformował policyjny patrol. Policjanci zatrzymali podejrzanych na ulicy Wyzwolenia. Jak się okazało, dwaj 25-latkowie w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania Dawid J. oraz Cezary R. przyznali, że krzesła chcieli zanieść w miejsce, w którym mieli zamiar zorganizować grilla. Skradzione mienie oszacowano na kwotę 800 złotych. Funkcjonariusze odzyskali krzesła i przekazali je właścicielom. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Informacja: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał