Ukiel lub Krzywe? Jak nazwać powstające nad jeziorem Centrum Rekreacyjno-Sportowe?

Ukiel lub Krzywe? Jak nazwać powstające nad jeziorem Centrum Rekreacyjno-Sportowe?

- Kategoria: Wiadomości
0

plaza-projekt

Urząd Miasta zaprasza do udziału w sondzie dotyczącej wyboru nazwy dla nowo powstających obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. 

Na mapach znajdujemy często obie nazwy, a wśród mieszkańców dominuje nazwa Krzywe. Za kilkanaście tygodni zakończy się budowa boisk, pomostów, plaży czy ścieżek pieszych i rowerowych.

Sonda na stronie Urzędu Miasta – www.olsztyn.eu rozpocznie się w piątek 21 lutego, a zakończy 2 marca o północy. Będzie można zagłosować na Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel lub Krzywe.

W ramach inwestycji pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie”  w obszarze przy  ul. Jeziornej oraz ul. Jodłowej  wybudowane zostaną:

Obszar D – ul. Jodłowa
1. budowa całorocznej bazy sportów kajakarskich (całoroczny ośrodek sportowo – rekreacyjny z salą ćwiczeń ogólnorozwojowych, ergometrami, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią, sauną, wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych i zimowych: kajaki, kanadyjki, smocze łodzie, narty biegowe, rowery, rolki; hangar na sprzęt pływający)

2. budowa całorocznej hali do siatkówki plażowej i salami do squasha z miejscami parkingowymi,

3. budowa obiektu stanowisk sędziowskich z małym zapleczem gastronomicznym na wodzie, tzw. budynek nawodny,

4. budowa urządzeń obsługi sprzętu pływającego (pomosty pływające obsługujące sprzęt z wypożyczalni)

Obszar A – Plaża Miejska
• budowa boisk do siatkówki plażowej,

• wykonanie placu do obsługi imprez sportowych, placów gier i urządzeń sportowych

• budowa wielofunkcyjnego szlaku turystycznego o funkcji pieszej, rowerowej, narciarskiej, wykonanie slipu do wodowania jednostek pływających,

– budowa centrum sportów wodnych i ratownictwa  sauny i łaźnie parowe wraz z niezbędnym zapleczem i przebieralniami dla Morsów i uprawiających tzw. nurkowanie podlodowe, infrastruktura do uprawiania sportów zimowych i wodnych (bojery, łyżwiarstwo),

– budowa zespołu budynków wypożyczalni sprzętu sportowego,

– budowa boisk do siatkówki z budynkami towarzyszącymi,

– wykonanie snowparku,

– budowa parkingu,

– przebudowa i budowa sieci uzbrojenia technicznego: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, mediów w zakresie linii energetycznej i telefonicznej, oświetlenia ulicznego.

Źródło: Informacja prasowa UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pijany pieszy wtargnął na jezdnię. Został potrącony

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z