SportSporty walki

Turniej „Mazovia Cup”. Dobry występ zawodników z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate

Przełom marca i kwietnia to prawdziwa gratka dla zawodników i sympatyków karate. Nie dość, że zawody ogólnokrajowe są rozgrywane praktycznie co tydzień to jeszcze wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio oraz Mistrzostwa Europy we Wrocławiu. Ostatnim sprawdzianem przed Japonią był turniej „Mazovia Cup” , który odbył się 30 marca w Piasecznie. Na czterech matach mierzyło się ponad 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 19 zawodników. Niezmiennie w kategorii kata (układy) dominowały, Wiktoria Witkowicz oraz Aisha Ndiaye, które w swoich kategoriach zdobyły złoto. Oprócz nich na podium stanęła Martyna Seroka (2 miejsce) oraz Antoni Harpak (3 miejsce). Po rozegraniu kategorii kata, przyszedł czas na kumite (walki). Wśród najmłodszych w kategorii kadetów  Patrykowi Kurowskiemu udało się zdobyć brąz.

Kategoria młodziczek należała do Aishy, która po raz drugi na tych zawodach sięgnęła po złoto wszystkie walki wygrywając przed końcem czasu. Wśród starszych kolegów w kat. junior młodszy brąz powędrował do Weroniki Słota a srebro do Jana Stańczyka.

Do najbardziej ekscytujących walk należały te w kategorii  juniorów i seniorów. Wśród seniorów Olsztyn reprezentował Marcin Niebrzydowski w kategorii walk do 75kg. W pierwszej walce nie dał się sprowokować rywalowi i po dwóch dogrywkach wygrał. W kolejnej walce sędziowie wskazali na przeciwnika co dało olsztyniakowi ostatecznie drugie miejsce. Juniorzy: Krystian Słota i Maksymilian Penger startowali w tej samej kat. wagowej i oboje zdobyli medale. Krystian uplasował się na trzecim miejscu, a Maksymilian wygrał całą kategorię dzięki efektownej technice Mawashi Kaiten Geri (kopnięcie z obrotem). Już za trzy tygodnie Maksymilian wystartuje w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tokyo – informuje trener Marek Wieczorek.