Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Zmarły kolejne dwie osoby w Polsce

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Zmarły kolejne dwie osoby w Polsce

- Kategoria: Wiadomości
0

virus4666

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Trzy, nowe przypadki zakażenia dotyczą osób z województwa warmińsko-mazurskiego. Łącznie na Warmii i Mazurach potwierdzono już 39 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety są też kolejne ofiary COVID-19.

Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

– Z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Trzy, nowe przypadki zakażenia wirusem COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim to młody mężczyzna z Olsztyna oraz dziewczynka i kobieta w średnim wieku z Elbląga. Stan zakażonych osób jest dobry. Wszyscy ulegli zakażeniu przez „transmisję lokalną” – oznacza to, że do zakażenia doszło na terenie Polski, bez kontaktu z osobami powracającymi z innych krajów, w których trwa epidemia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236