Trzecia odsłona Pucharu Europy i Elemental Tri Series już niedługo w Olsztynie

Trzecia odsłona Pucharu Europy i Elemental Tri Series już niedługo w Olsztynie

- Kategoria: Sport
0

triathlon-olsztyn (17)

Już tylko kilka dni dzieli nas od startu dwóch, prestiżowych imprez triathlonowych, które odbędą się w stolicy Warmii i Mazur. W piątek (21.08.) odbędą się zmagania ponad 200 zawodników z całego świata w zawodach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, natomiast w sobotę (22.08.) upłynie pod znakiem rywalizacji w ramach ósmej już odsłony cyklu Elemental Tri Series Olsztyn. Zapraszamy nad Jezioro Ukiel po ogromną dawkę sportowych emocji.

„Po wielu problemach spowodowanych panującą pandemią i koniecznością zmiany terminu zawodów jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że obie olsztyńskie imprezy się odbędą. Po raz trzeci odbędzie się Puchar Europy, a już po raz ósmy zawody dla amatorów Elemental Tri Series. Cieszymy się z owocnej współpracy z władzami miasta Olsztyn oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki czemu możemy kolejny raz zorganizować dwie imprezy na najwyższym poziomie”. – powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Puchar Europy to niepowtarzalne sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków. Olsztyńska odsłona tej prestiżowej imprezy organizowana jest już po raz trzeci. Nad Jeziorem Ukiel zagości w sumie ponad 200 zawodników z 23 krajów, głównie europejskich, jak: Niemcy, Dania, Belgia, Holandia, Portugalia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Austria czy Włochy.

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w sobotę, 22 sierpnia), w tym samym miejscu odbędą się starty w ramach ósmej edycji zawodów Elemental Tri Series w tej lokalizacji. Triathloniści będą mieli do wyboru start na jednym z dwóch dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu oraz sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem.

W tym roku ze względu na obostrzenia odwołane zostały biegowe imprezy towarzyszące triathlonowi: dla dorosłych – 10K Run Series oraz dla najmłodszych – Elemental Kids.

Szczegóły dotyczące obu imprez oraz programy znajdziecie Państwo na stronie: https://triathlonseries.pl

Zapisy na oba dystanse zawodów Elemental Tri Series Olsztyn 2020 cały czas trwają. Pozostały ostatnie wolne miejsca. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy. 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. Spadek zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (18.01) o 3271 nowych