Trwają testy wodnego placu zabaw na plaży miejskiej

Trwają testy wodnego placu zabaw na plaży miejskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

Na plaży miejskiej w Olsztynie trwają testy nowego wodnego placu zabaw. Choć mieszkańcom udostępniony będzie oficjalnie dopiero od maja przyszłego roku, śmiałkowie od najbliższej soboty będą mogli wypróbować „dmuchańce”.

Plac zabaw składa się z  około 50 elementów zarówno wolno pływających jak i połączonych ze sobą torów przeszkód. Wszystkie wykonane są ze specjalnego, odpornego materiału zostały zakotwiczone do dna jeziora specjalnymi kotwicami, które będzie można demontować w okresie zimowym.

Instalacja zamontowana została w odległości około 15-20 metrów od brzegu, tuż obok głównego pomostu na plaży miejskiej, na głębokości do 3 metrów. Na powierzchni około 2000 m2 jednocześnie może się bawić nawet 200-250 osób.

Olsztyński plac zabaw składa się m.in. z dmuchanych:

  • torów przeszkód,
  • katapult,
  • huśtawek,
  • trampolin,
  • zjeżdżalni,
  • 6 metrowej ścianki wspinaczkowej,
  • oraz dmuchanego boiska do gry w siatkówkę (zainstalowana zostanie w maju 2015 r.)

Z licznych elementów mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Nad bezpieczeństwem zabawy będą czuwają ratownicy wodni.
Pływający plac zabaw w Olsztynie to największy obiekt pływający w kraju, oraz jeden ze znaczących tego typu obiektów w całej Europie.

Plac zabaw zakupiony został w ramach realizowanego nad Jeziorem Krzywym projektu „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”.

Źródło, fot.: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pijany pieszy wtargnął na jezdnię. Został potrącony

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z