Trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Zobacz jak i gdzie głosować

Trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Zobacz jak i gdzie głosować

- Kategoria: Wiadomości
0

wybory

Od godz. 7 rano trwają wybory samorządowe. Olsztynianie wybierać będą Prezydenta Olsztyna, Radnych Rady Miejskiej oraz Radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21. trwa cisza wyborcza.

W Olsztynie jest 101 obwodów głosowania, z czego 14 to odwody odrębne m.in. w szpitalach, areszcie, domach pomocy. Aby sprawdzić, do którego z lokali należy przyjść, by oddać głos, można skorzystać z internetowej wyszukiwarki, w której należy podać PESEL albo adres zamieszkania.

WYSZUKIWARKA LOKALI WYBORCZYCH

Aby głos oddawany był ważny, w kratce należy postawić znak „x” (dwie przecinające się linie). W przypadku wyborów na prezydenta należy umieścić go w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata. W przypadku głosowania do rady miasta należy odszukać listę, na którą chce się głosować i postawić tylko jeden znak „x” przy wybranym nazwisku. Głosujemy tylko na jedną listę. To samo dotyczy wyboru do sejmiku wojewódzkiego. Instrukcje będą wywieszone w lokalach wyborczych oraz nadrukowane na kartach do głosowania.

W głosowaniu do rady miasta Olsztyn podzielony jest na cztery okręgi:
1. osiedla: Redykajny, Gutkowo, Nad Jeziorem Długim, Likusy, Dajtki, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Brzeziny, Kortowo – liczba mandatów: 5;
2. osiedla: Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze – liczba mandatów: 7;
3. osiedla: Śródmieście, Kościuszki, Kormoran, Nagórki, Mazurskie – liczba mandatów: 6;
4. osiedla: Jaroty, Pieczewo, Generałów – liczba mandatów: 7.

Wybierając się na głosowanie należy mieć przy sobie dokument, na podstawie którego można potwierdzić tożsamość (np. dowód osobisty)!

Adresy obwodowych komisji wyborczych w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236