Trudne warunki na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Trudne warunki na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci byli wzywani do 28 zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Polocja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

W poniedziałek (12.01.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S7 na wysokości Olsztynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne.

Tego samego dnia policjanci byli wzywani do kolizji na al. Warszawskiej w Olsztynie. W tym przypadku również prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 30-letnią kierującą pojazdem marki Audi A3, która wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

Do kolejnego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

Na szczęście we wszystkich opisanych przypadkach nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi a sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami.

Przypominamy! Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Źródło: KMP Olsztyn(aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Już dziś w aplikacji mObywatel dostępny jest Unijny