Trotyl z II wojny światowej na drodze krajowej nr 16. Ewakuowano około 50 mieszkańców

Trotyl z II wojny światowej na drodze krajowej nr 16. Ewakuowano około 50 mieszkańców

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz (droga krajowa numer 16) o wykopaniu niewybuchów. Z relacji pracowników wynikało, że znaleziono tam ponad 14 skrzynek prawdopodobnie z trotylem. Nie wykluczone, że jest ich więcej.

Miejsce to przez cały czas zabezpieczają policjanci. W celu sprawdzenia mostu i podjęcia niewybuchów zablokowana została całkowicie droga krajowa nr 16 w miejscowości Mikosze na trasie Orzysz – Mikołajki. Wprowadzony został objazd przez Okartowo i Nowe Guty. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać nawet do późnych godzin popołudniowych. Zarządzona została także ewakuacja około 50 mieszkańców Mikoszy.

Policjanci przypominają

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy.

W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego