Trasy do uprawiania narciarstwa biegowego w CRS „Ukiel”

Trasy do uprawiania narciarstwa biegowego w CRS „Ukiel”

- Kategoria: Wiadomości
0

narty-biegowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza do korzystania z tras do nart biegowych, które w ostatnim czasie stworzone zostały wokół jeziora Ukiel. Trasa rozpoczyna się przy ulicy Olimpijskiej, wiedzie przez tereny Plaży Miejskiej, a kończy w Centrum Żeglarstwa przy ul. Sielskiej.

– Poza trzema lodowiskami zapraszamy także do korzystania z tras do nart biegowych – zachęca Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Trasa rozpoczyna się przy ulicy Olimpijskiej, a kończy w Centrum Żeglarstwa przy ul. Sielskiej.

Ostatnie temperatury oraz opady śniegu sprawiły, że możliwe było wyciśnięcie specjalnych śladów. To oznacza, że nad jez. Ukielem wielbiciele sportów zimowych mają możliwość uprawiania następnej dyscypliny.

Na trasach można korzystać oczywiście z własnego sprzętu. Jeśli jednak ktoś nie ma, a chciałby spróbować sił w narciarstwie biegowym, może wypożyczyć sprzęt przy ul. Kapitańskiej. Godzina kosztuje 20 złotych, a cały dzień 100 złotych.

Do uprawiania narciarstwa doskonale nadają się także trasy w Lesie Miejskim. Tam można korzystać ze szlaków oznakowanych jako piesze. Nie brakuje jednak także specjalnie oznakowanych szlaków narciarskich.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019