Tragiczny wypadek przy ul. Bartąskiej w Olsztynie. Nie żyje kierowca ciężarówki

Tragiczny wypadek przy ul. Bartąskiej w Olsztynie. Nie żyje kierowca ciężarówki

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku przy pracy, do którego doszło na drodze szutrowej przy ul. Bartąskiej w Olsztynie. 50-letni kierowca ciężarowego mana został przygnieciony przez skrzynię ładunkową. Niestety na skutek odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu.

Wczoraj po godzinie 19:00 na drodze szutrowej w pobliżu ul. Bartąskiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Służby ratunkowe zaalarmowała kobieta, która przechodząc obok samochodu ciężarowego zauważyła uwięzionego mężczyznę między skrzynią ładunkową a kołem pojazdu.

Strażacy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu wydostali spod pojazdu 50-latka. Niestety na skutek obrażeń powstałych w wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli do badań samochód, aby dokładnie zbadać jego stan techniczny. Nie wykluczone, że jedną z przyczyn z powodu których doszło do nieszczęśliwego wypadku, mogło być nieprzestrzeganie przepisów bhp. O zaistniałym zdarzeniu została również powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy.

Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bhp w pracy. Zanim wyjedziemy w trasę powinniśmy dokładnie sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu a w razie stwierdzenia nieprawidłowości nie powinniśmy przystępować do pracy. O usterkach należy powiadomić przełożonego w celu szybkiej ich likwidacji.

Usuwanie usterek pojazdu samochodowego powstałych podczas jazdy powinno odbywać się z zachowaniem wymogów bhp i ppoż.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W sobotę otwarcie Aquasfery. Zobacz na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów

W sobotę, 6 czerwca 2020 roku o godz.