Tłumy olsztynian na inauguracji komunikacji tramwajowej

Tłumy olsztynian na inauguracji komunikacji tramwajowej

tramwaj-inauguracja

W sobotę, 19 grudnia 2015 roku odbyła się inauguracja komunikacji tramwajowej w Olsztynie. W swój pierwszy pasażerski kurs wyruszył tramwaj linii nr 1, a uczestnicy przejazdu zostali uhonorowani okolicznościowym certyfikatem.

19 grudnia 2015 roku, o godzinie 12:00 na Placu Jana Pawła II odbyła się uroczystość uruchomienia linii tramwajowej w Olsztynie. Z ulicy 11 Listopada w swój pierwszy pasażerski kurs wyruszył tramwaj linii nr 1. Chętnych do odbycia podróży i przetestowania nowego środka transportu nie brakowało.

Przypomnijmy, że tramwaj linii nr 1 kursować będzie na trasie Wysoka Brama – 11 Listopada – Piłsudskiego – Kościuszki – Żołnierska – Obiegowa- Sikorskiego -Płoskiego -Witosa -Kanta, a podróż ma trwać ok. 17 minut. Natomiast

Na 27 grudnia zaplanowano uruchomienie połączeń na linii nr 2 z ul. Kanta do Dworca Głównego. W czwartek, 31 grudnia, tramwaje ruszą na linii nr 3 z przystanku „Uniwersytet-Prawocheńskiego” przy ul. Tuwima do Dworca Głównego.

Podróże tramwajami do końca 2015 roku będą bezpłatne. Od chwili uruchomienia nowego układu komunikacyjnego tj. od 1 stycznia 2016 roku będą obowiązywały opłaty zgodne z taryfą wprowadzoną uchwałą Rady Miasta Olsztyna 1 listopada 2015 roku. Szczegóły TUTAJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w Polsce i w naszym województwie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.08) o 843 nowych