Tetra Pak inwestuje 25 mln euro w światowej klasy centrum produkcji serów w Polsce

Tetra Pak inwestuje 25 mln euro w światowej klasy centrum produkcji serów w Polsce

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowe Tetra Pak

Firma Tetra Pak ogłosiła dzisiaj otwarcie wartego 25 milionów euro centrum oferującego rozwiązania w zakresie produkcji sera z własnym zapleczem sprzedażowym, inżynieryjnym i produkcyjnym.

Firma Tetra Pak otworzyła w Tomaszkowie w gminie Stawiguda centrum oferujące rozwiązania w zakresie procesu produkcji sera z własnym zapleczem sprzedażowym, inżynieryjnym i produkcyjnym.

Nowe centrum, korzystające z globalnego doświadczenia firmy w tymże sektorze, posiada pełnię możliwości inżynieryjnych pozwalających na opracowywanie procesu produkcji sera, tworzenie rozwiązań z zakresu mechaniki, automatyzacji i elektryki, jak również rozwój procesów przetwórczych.

Olsztyński zakład o powierzchni 12 tys. m2, zatrudniający ponad 350 osób w działach technicznym, produkcyjnym oraz zarządzania biznesem, podwoi potencjał Tetra Pak w sektorze rozwiązań dla produkcji sera w Polsce, jak również pozwoli na zakrojone na szeroką skalę testy sprzętu.

Ola Elmqvist, wiceprezes ds. przetwórstwa żywności w Tetra Pak, mówi: Jesteśmy jedyną firmą dostarczającą w pełni zintegrowane rozwiązania dla produkcji sera dla firm z sektora spożywczego. Inwestycja w nowy zakład pokazuje nasze zaangażowanie we wsparcie klientów, którzy dążą do zaspokojenia wciąż zmieniających się oczekiwań konsumenckich oraz wykorzystywania pojawiających się szans na rozwój rynkowy.

Przewiduje się, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) rynku sera na świecie wyniesie 2,3%, osiągając 31 milionów ton w roku 2023 – głównie dzięki rosnącemu popytowi na ser półtwardy oraz mozzarellę. Tetra Pak wspiera swoich klientów w procesie opracowywania nowych metod produkcji oraz procesów podążających za trendami na rynku sera jako składnika potraw, przekąski oraz dodatku do diety bogatej w białko.

Jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy Olsztyn, jest jego idealna lokalizacja – w samym sercu regionu znanego ze wspaniałych tradycji mleczarskich oraz zapewniającego dostęp do wysoce wykwalifikowanego personelu w sektorze przetwórstwa produktów żywnościowych. Dzięki temu znaleźliśmy się w idealnym miejscu, z którego możemy wspierać naszych klientów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich – dodaje Ola Elmqvist.

Centrum produkcyjne zaprojektowane i wybudowane zostało w pełnej zgodności z wymogami BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), co jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w kwestie ochrony środowiska naturalnego. Automatyczny system sterujący wentylacją oraz dostępem promieni słonecznych, jak również system retencji deszczówki dostarczający wodę wykorzystywaną podczas różnego rodzaju prac prowadzonych na terenie zakładu, to tylko dwa przykłady ogromnej liczby zastosowanych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie śladu środowiskowego nowego centrum produkcyjnego.

O Tetra Pak

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Współpracujemy ściśle z naszymi klientami i dostawcami, zapewniając bezpieczne, innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania. Każdego dnia spełniają one potrzeby setek milionów ludzi w ponad 160 krajach. Zatrudniając ponad 25 000 pracowników na całym świecie, dbamy o zrównoważone podejście do biznesu. Tetra Pak „CHRONI TO, CO DOBRE” – hasło to odzwierciedla naszą wizję dobrze zabezpieczonej, dostępnej dla wszystkich żywności.

Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.tetrapak.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Już dziś w aplikacji mObywatel dostępny jest Unijny