Polecane artykuły

Testy do Policji – krok po kroku. Egzamin fizyczny, test wiedzy i testy psychologiczne

Egzamin do Policji co roku przyciąga nowych kandydatów, którzy pragną przywdziać mundur policjanta. Zanim wstąpią w szeregi Policji, muszą zaliczyć szereg testów sprawdzających ich sprawność fizyczną, wiedzę i aspekty psychologiczne osobowości.

Zaliczenie testów i pozytywne ukończenie egzaminów nie jest łatwe i większość kandydatów nie dostaje się do Policji za pierwszym podejściem.

Jak wyglądają testy do Policji? Prezentujemy poszczególne etapy rekrutacji do Policji.

Rekrutacja do Policji – koniecznie przygotuj się do egzaminów

Kandydaci uczestniczący w rekrutacji do Policji, często mają przeświadczenie, że są świetnie przygotowani do egzaminów. Bez odpowiedniego treningu, nauk i przygotowania psychologicznego nie można liczyć na pozytywne zaliczenie testów.

Test fizyczny jest wymagający i tylko osoby aktywnie uprawiające sport, nie muszą obawiać się o pozytywny wynik egzaminu. Uzyskanie wysokiej liczby punktów z egzaminu fizycznego, znacznie zwiększa szansę na otrzymanie pracy w Policji, gdyż kolejne testy są znacznie trudniejsze.

Policyjny test wiedzy sprawdza znajomość przepisów i ustaw, które dotyczą codziennej pracy policjanta. Warto zapoznać się z opracowanymi arkuszami, które pomogą przygotować się do egzaminu i zdać go na najwyższą ilość punktów. Arkusze wraz z odpowiedziami znajdziecie, między innymi na stronie Odpowiedzi.com.pl.

Testy psychologiczne do Policji są bardzo wymagające. Ich przebieg został starannie zaplanowany przez policyjnych psychologów na podstawie dziesiątek lat badań, które pomagają wyłonić kandydatów odpowiadających profilowi psychologicznemu idealnego policjanta.

Policyjne egzaminy – jak wyglądają poszczególne etapy?

Egzamin do Policji niezmiennie od lat dzielą się na cztery główne etapy. Każdy etap egzaminu jest punktowany i posiada minimum punktowe, wymagane do jego zaliczenia.

  • TSO – Test Sprawności Fizycznej;
  • TWO – Test Wiedzy Ogólnej;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowa kwalifikacyjna (kiedyś nazywana „wywiadem zorganizowanym”)
  1. Test Sprawności Fizycznej – TSO

Egzamin składa się z sześciu ćwiczeń – bieg wahadłowy, przewroty w tył i w przód, „brzuszki”, rzut piłką lekarską na odległość, ćwiczenia na ławce gimnastycznej i przenoszenie 28-kilowego manekina. Maksymalny czas na pokonanie toru przeszkód to 1 minuta i 41 sekund. Przekraczając czas – nie zaliczymy egzaminu.

  1. Test Wiedzy Ogólnej – TWO

Arkusz testu wiedzy obejmuje 40 pytań jednokrotnego wyboru – A, B, C lub D. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Zakres pytań na egzaminie obejmuje ustawy i przepisy, które musi znać każdy policjant.

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne dzielą się na trzy podetapy – test na inteligencję, test psychologiczny i rozmowę podsumowującą z psychologiem.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna daw. „wywiad zorganizowany”

Wielu określa ten etap jako „przesłuchanie” kandydata. Komisja zadaje różnorodne pytania, gdzie ich głównym celem jest wywołanie reakcji stresowej. Dwuosobowa komisja obserwuje reakcje kandydata i określa czy nadaje się do pracy policjanta.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*