Terminale płatnicze w autobusach PKS Olsztyn

Terminale płatnicze w autobusach PKS Olsztyn

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się tak dynamicznie, że obecnie można płacić kartą już niemal za wszystko. PKS Olsztyn zdecydował się pójść z duchem czasu i zainstalować w swoich pojazdach terminale. Dzięki temu pasażerowie mogą płacić za bilety bezgotówkowo.

Kiedyś PKS było państwowym przedsiębiorstwem świadczącym usługi transportowe na terenie całego kraju. Po kilkunastu latach zaczęły się podziały i prywatyzacja ogólnopolskiego przewoźnika. Od tego czasu widać znaczny ruch na rynku, spółki obrały różne kierunki – niektóre z nich rozwijają się bardziej, a niektóre mniej dynamicznie. Przykładem spółki, która stawia na innowacje jest PKS Olsztyn. Przewoźnik zdecydował się na przeprowadzenie modernizacji w całej firmie inwestując m.in. w rozwiązania w zakresie płatności bezgotówkowych.

„Instalacja terminali płatniczych w pojazdach to tylko jedna ze zmian, które wdrożyliśmy. Głównym celem całej restrukturyzacji było zlikwidowanie wtórnego obiegu pieniędzy w firmie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo.

Drugim ważnym powodem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżujących. Coraz częściej zdarza się, że pasażerowie nie noszą ze sobą gotówki, a możliwość płatności kartą ułatwia życie zwłaszcza osobom, które nie mają czasu na zakup biletu wcześniej” – mówi Jacek Semczuk, Prezes PKS Olsztyn.

Wyzwania rynku Obecnie na rynku jest wiele firm transportowych i każda stara się zapewnić maksymalny komfort pasażerom. Wyzwaniem dla PKS-u Olsztyn jest utrzymanie silnej marki i roli solidnego, regionalnego przewoźnika, przy jednoczesnym dostosowaniu się do nowych trendów oraz zmieniających się potrzeb klientów. Terminale są tylko jednym z elementów restrukturyzacji.

Wyposażono w nie autobusy na trasach: Warszawa, Siedlce, Białystok, Lublin, Płock, Suwałki. Pasażerowie, którzy wolą płacić gotówką nadal mają taką możliwość, ale kierowcy nie muszą już martwić się o przewożenie dużych sum. Na bieżąco wpłacają gotówkę do wpłatomatów, które znajdują się na trasie.

Odpowiedź na współczesne trendy

Terminale płatnicze do autobusów PKS Olsztyn dostarczyła firma PaySquare SE – międzynarodowy agent rozliczeniowy.

„Zazwyczaj prosimy o trzy oferty, a następnie wybieramy jedną z nich biorąc pod uwagę warunki handlowe. Firma PaySquare przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, więc zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy instalując jeden terminal na próbę. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zarzutu, więc zdecydowaliśmy się na kolejne. Obecnie mamy dziesięć terminali w swoich pojazdach” – dodaje Jacek Semczuk.

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się bardzo dynamicznie – zwłaszcza jest to zauważalne w Polsce. Jesteśmy pierwsi w Europie i trzeci na świecie pod względem płatności zbliżeniowych. Nie bez powodu, bo jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu w codziennym życiu. Pasażerowie PKS Olsztyn zareagowali pozytywnie na wprowadzone zmiany i korzystają z możliwości płatności kartą. Rynek należy do firm idących z duchem czasu i zorientowanych na potrzeby klientów. Na modernizacji skorzystali też pracownicy, którzy nie muszą już martwić się o bezpieczeństwo dużych sum gotówki w kasie. Terminale, wpłatomaty i inne elementy restrukturyzacji przeprowadzonej przez PKS Olsztyn ułatwiły wykonywanie codziennych obowiązków.

O PaySquare SE

Dzięki PaySquare przedsiębiorcy mogą przyjmować i rozliczać płatności niemal wszystkimi kartami debetowymi i kredytowymi. PaySquare obsługuje rocznie ponad 262 miliony transakcji bezgotówkowych realizowanych przez ponad 120 000 konsumentów w Europie. Firma zajmuje się również dostawą i serwisem terminali do przyjmowania płatności oraz obsługą bankomatów.

PaySquare łączy w sobie międzynarodowe doświadczenie w obsłudze płatności z lokalnym podejściem, dzięki przynależności do grupy Equens SE, jednego z największych dostawców usług systemów płatniczych w Europie. Siedziba główna PaySquare znajduje się w Utrechcie, w Holandii, a jej lokalne biura w Warszawie i Frankfurcie.

Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.paysquare.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Strażacy OSP z nowym sprzętem

Zarząd województwa podzielił środki na wsparcie Ochotniczych Straży