„Tajemnice średniowiecza – DNA Olsztyna” spotkanie na temat przyszłości olsztyńskich fortyfikacji

„Tajemnice średniowiecza – DNA Olsztyna” spotkanie na temat przyszłości olsztyńskich fortyfikacji

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Jakie tajemnice skrywa dawna olsztyńska fosa, fortyfikacje dawnego miasta oraz w jaki sposób zostanie zagospodarowany teren przed Wysoką Bramą? Tego dowiemy się w następnym tygodniu.

„Tajemnice średniowiecza – DNA Olsztyna” – to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 10 października (środa) w Muzeum Nowoczesności. Będzie poświęcone dawnym fortyfikacjom miasta oraz przede wszystkim przyszłości terenu przed Bramą Górną.

Zaprezentowane zostaną najnowsze ustalenia odnośnie fragmentu staromiejskiego obszaru między pl. Jedności Słowiańskiej a Parkiem Podzamcze. Dowiemy się także o jego planowanej funkcji i ostatecznego zagospodarowania.

Prelegentem będzie Grzegorz Dżus z pracowni Dżus GK Architekci, która wygrała zeszłoroczny konkurs architektoniczny na przygotowanie koncepcji uczytelnienia staromiejskich fortyfikacji w rejonie Bramy Górnej wraz z zagospodarowaniem terenu po dawnej fosie.

Spotkanie odbędzie się 10 października (środa) o godz. 17:00 w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” (Tartak Raphaelsohnów), ul. Knosały 3B.

dna-olsztynaŹródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,