Szukał na dachu pokemonów

Szukał na dachu pokemonów

- Kategoria: Na sygnale
0

dach-mragowo-e

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pijanemu mężczyźnie, który wszedł na dach budynku Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie. Mężczyzna wyrwał anteny i inne elementy tam zamocowane. Wartość strat wstępnie oszacowano na 1500 złotych.

W sobotę (12.05.18) około godziny 08:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że na dachu Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie znajduje się mężczyzna, który wyrywa różne elementy tam znajdujące się i zrzuca je na dół. Na miejsce pojechał patrol policji i straż pożarna. Po chwili negocjacji mężczyzna sam zszedł na dół. Wtedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami stwierdził, że szukał na dachu pokemonów, zdenerwował się bo ich tam nie znalazł.

W konsekwencji by zapobiec dalszym ekscesom mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że wartość zniszczonego mienia to około 1500 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty z artykułu 288 kk tj. zniszczenia mienia. Według kodeksu karnego za to przestępstwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (dk/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili