„Szlak Kopernikowski nas kręci” – konkurs filmowy dla uczniów

„Szlak Kopernikowski nas kręci” – konkurs filmowy dla uczniów

- Kategoria: Wiadomości
0

mikolaj-kopernik

W 2016 roku przypada 500-lecie przybycia Mikołaja Kopernika na olsztyński zamek, a w 2017 – 500-lecie opracowania słonecznej tablicy doświadczalnej, znajdującej się w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Z tej okazji samorząd województwa ogłosił konkurs na film promujący Szlak Kopernikowski – jeden ze sztandarowych szlaków turystycznych w naszym województwie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby wziąć w nim udział, należy nakręcić film promujący Szlak Kopernikowski, uwzględniając w nim postać Mikołaja Kopernika. Technika realizacji i forma filmu są dowolne. Organizator liczy na nowatorskie i ciekawe przedstawienie tematu. Spośród nadesłanych filmów komisja konkursowa wybierze i nagrodzi tylko jedną pracę. Laureat, którego film zostanie uznany za najciekawszy, oraz szkoła, w której się uczy, otrzymają nagrody pieniężne – po 2 tys. zł.

Regulamin konkursu oraz pozostałe dokumenty konkursowe dostępne są na stronie: http://wrota.warmia.mazury.pl/turystyka/6724-szlak-kopernikowski-nas-kreci-konkurs-filmowy.

Filmy można zgłaszać do 3 czerwca 2016 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Nietrzeźwy spowodował kolizję i chciał uciec

22-letni kierowca volkswagena spowodował kolizję i chciał uciec