„Szlak Kopernikowski nas kręci” – konkurs filmowy dla uczniów

„Szlak Kopernikowski nas kręci” – konkurs filmowy dla uczniów

- Kategoria: Wiadomości
0

mikolaj-kopernik

W 2016 roku przypada 500-lecie przybycia Mikołaja Kopernika na olsztyński zamek, a w 2017 – 500-lecie opracowania słonecznej tablicy doświadczalnej, znajdującej się w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Z tej okazji samorząd województwa ogłosił konkurs na film promujący Szlak Kopernikowski – jeden ze sztandarowych szlaków turystycznych w naszym województwie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby wziąć w nim udział, należy nakręcić film promujący Szlak Kopernikowski, uwzględniając w nim postać Mikołaja Kopernika. Technika realizacji i forma filmu są dowolne. Organizator liczy na nowatorskie i ciekawe przedstawienie tematu. Spośród nadesłanych filmów komisja konkursowa wybierze i nagrodzi tylko jedną pracę. Laureat, którego film zostanie uznany za najciekawszy, oraz szkoła, w której się uczy, otrzymają nagrody pieniężne – po 2 tys. zł.

Regulamin konkursu oraz pozostałe dokumenty konkursowe dostępne są na stronie: http://wrota.warmia.mazury.pl/turystyka/6724-szlak-kopernikowski-nas-kreci-konkurs-filmowy.

Filmy można zgłaszać do 3 czerwca 2016 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 16 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 825 nowych