Szkolenie antyterrorystyczne dla olsztyńskich taksówkarzy

Szkolenie antyterrorystyczne dla olsztyńskich taksówkarzy

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Już wkrótce odbędzie się specjalistyczne szkolenie dla olsztyńskich taksówkarzy w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Podczas organizowanego przez Urząd Miasta spotkania, taksówkarze dowiedzą się m.in. jak radzić sobie z nieznanymi pakunkami oraz co zrobić gdy odkryją ładunek wybuchowy pod samochodem.

– Dostajemy sygnały od naszych taksówkarzy, że chcieliby dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów – opisuje Paweł Micek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna. – Stąd pomysł na takie szkolenie. Jest ono adresowane do zrzeszonych we wszystkich korporacjach i do niezależnych taksówkarzy z naszego miasta.

Szkolenie „Postępowanie podczas zagrożeń terrorystycznych” przeprowadzi ekspert w tej dziedzinie – Waldemar Niemczuk. To emerytowany pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

– Inwestujemy w prewencję – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – W tym celu stworzyliśmy też portal bezpieczny.olsztyn.eu bo chcemy kompleksowo dbać o spokój naszych mieszkańców. I choć tak właśnie, bezpiecznie, możemy czuć się w naszym mieście, to w świetle ostatnich wydarzeń dobrze jest dmuchać na zimne.

Spotkanie wraz z pokazem pomocy przedmedycznej organizowane jest przez olsztyński Urząd Miasta. Odbędzie się w poniedziałek (27 czerwca) w dawnej sali sesyjnej ratusza (219) w dwóch turach: o 16:00 i o 18:30.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Uczestnicy i widzowie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w